07. 09. 2019

Česká senzace na MS pokračuje!

Po Japonsku a Turecku se další obětí Čechů stala Brazílie a šance na postup do čtvrtfinále má celkem reálné obrysy.

Po Japonsku a Turecku se další obětí Čechů stala Brazílie a šance na postup do čtvrtfinále má celkem reálné obrysy.

Naši kluci začali výborně a nepustili favorizované Brazilce ani jednou do vedení. Jednou z rozhodujících fází byl trhák z 28:32 na 28:43. Poté už čeští basketbalisté drželi otěže zápasu pevně v rukou, jejich nejvyšší vedení se dostalo až na rozdíl 29 bodů. Závěr utkání odehráli hráči z lavičky, Kuba Šiřina si připsal 1 mimutu a 36 vteřin na palubovce, během nichž si zapsal své premiérové dva body na MS a jednu asistenci.

Jednoznačným lídrem byl Tomáš Satoranský, ktrý za 30 minut zaznamenal 20 bodů, 7 doskoků a 9 asistencí (val. 35). Ondřej Balvín si opět připsal double double (15 bodů, 11 doskoků, val. 24). Na výhře 93:71 se ale podíleli všichni, byl to dokonalý kolektivní výkon. Stínem je zranění Blaka Schilba, který si poranil kotník a do dalších bojů zřejmě již nebude moci zasáhnout.

V pondělí 9.9.2019 se naši od 10:30 našeho času střetnou v přímém boji o postup do čtvrtfinále s celkem Řecka. Za předpokladu, že Američané dnes odpoledne porazí Řeky a v pondělí Brazilce, si můžeme v tomto utkání dovolit i porážku o 11 bodů. Zápas můžete sledovat na ČT Sport.

Foto: ČBF/Václav Mudra

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.