04. 08. 2015

Český pohár basketbalistů je rozlosován

Kromě jiných soutěží byl rozlosován i 23. ročník Českého basketbalového poháru mužů. Na jaké soupeře mohou narazit naši ...

Kromě jiných soutěží byl rozlosován i 23. ročník Českého basketbalového poháru mužů. Na jaké soupeře mohou narazit naši basketbalisté?

Pohár se bude týkat pouze našeho prvního týmu, rezerva se stejně jako loni pohárových bojů nezúčastní. BK Opava byl nasazen do 4. kola, které by se podle rozpisu mělo odehrát 17.11.2015. Soupeř pro naše basketbalisty vzejde ze čtveřice SKB Valašské Meziříčí, BC Nový Jičín, Gymnázium Hladnov a TJ Start Havířov, přičemž posledně jmenovaný nováček 1. ligy je největším favoritem a byl nasazen do 3. kola.

V případě postupu, o němž samozřejmě nikdo nepochybuje, by byl naším dalším soupeřem s největší pravděpodobností 13.1.2016 celek QANTO Tuři Svitavy a v případném boji o postup do Final 4 se jako soupeř rýsuje jeden z dvojice NH Ostrava - Lions Jindřichův Hradec. Postup do závěrečného turnaje, o nějž loni Opava přišla v souboji s Prostějovem, je tak zcela reálně v silách našeho týmu, i když samozřejmě sílu našich potenciálních protivníků ještě úplně neznáme.