15. 02. 2021

Český pohár: Nymburk po patnácté

Překvapení se nekonalo, Nymburk slaví další pohárový zisk.

Domácí mistrovský tým si nedělal žádné problémy a suverénně zvítězil a připsal si jž patnáctou pohárovou trofej. V semifinále si smlsnul na Hradci Králové 103:64 a po výhře Kolína nad Pardubicemi 86:82 byly závěrečné karty rozdány.

V boji o třetí místo byli úspěšnější královéhradečtí Sokoli, kteří přetlačili rivala z Pardubic 92:90 a bronzovou pohárovou příčkou zaznamenali zatím největší úspěch mužského basketbalu v Hradci Králové.

Finále se pak odehrálo pod nymburskou taktovkou. Domácí si rychle vytvořili náskok  a přestože kolínští Medvědi nechtěli dát kůži lacino, konečný výsledek byl jasný: 96:71. Nymburk tak získal pohár po patnácté, navíc MVP turnaje byl zvolen Vojta Hruban.