14. 12. 2016

Český pohár pokračuje 5. kolem

V 5. kole Českého basketbalového poháru mužů se naši basketbalisté střetnou se svitavskými Tury.

V 5. kole Českého basketbalového poháru mužů se naši basketbalisté střetnou se svitavskými Tury. Svitavy, stejně jako Opava, vstoupily do vyřazovacích bojů ve 4. kole. Los jim přidělil BC Nový Jičín, se kterým si na jeho palubovce poradily 95:67. Opava jak známo vyhrála ve 4. kole ve Zlíně hladce 104:40. Zajímavostí je, že se Svitavami jsme se v 5. kole utkali i v předcházejícím pohárovém ročníku. Tehdy se hrálo ve Svitavách, naši vyhráli 90:85 a nakročili tím k pozdějšímu zisku pohárového bronzu. V Kooperativa NBL jsme doma letos v říjnu zvítězili 101:73.

Nyní se tedy oba celky střetnou v pohárovém duelu v Opavě a favoritem by měli být naši borci. Ti si po prohře v Brně spravili v Kooperativa NBL chuť v sobotu, když zdolali Jindřichův Hradec přesvědčivě 105:85. To Svitavy doma hostily Brno a podlehly našim přemožitelům ze 14. kola 76:80 (Mickelson 16, Jelínek 15). Ostatně Brno může být i soupeřem v boji o postup do Final 4 v Prostějově, neboť vítěz našeho zápasu se Svitavami narazí v 6. kole na vítěze utkání mmcité Brno - NH Ostrava.

Nejužitečnějším hráčem týmu Turů je rozehrávač Willie Bannister, na nejlepšího střelce se po návratu ze Slovenska vypracoval bývalý hráč Svitav a Děčína Jiří Jelínek. Trenér Lubomír Růžička, který počátkem listopadu vystřídal na lavičce Stanislava Petra, spoléhá i na další zahraniční hráče, kterými jsou Brett Roseboro, Hunter Mickelson, DeAndre Mays nebo Jere Vučica.

Naši basketbalisté určitě nic nepodcení, protože postup do Final 4 byl jedním z předsezónních cílů. O tom svědčí i slova Dušana Štěničky. "Ve středu nás čeká historicky první utkání Českého poháru na domácí půdě. Svitavský soupeř je letos opět prošpikován zahraničními hráči a vyhovuje mu pozice outsidera. My chceme postoupit do čtvrtfinále, kde by nás v případě úspěchu čekal venkovní zápas s vítězem duelu Brno - NH Ostrava," řekl k nadcházejícímu zápasu náš manažer a tiskový mluvčí.

Věřme, že Opava roli favorita s pomocí divácké podpory zvládne a do 6. kola Českého poháru postoupí. Pohárový zápas BK Opava - Dekstone Tuři Svitavy začíná ve středu 14.12.2016 od 18:00 hod.