11. 04. 2018

Cesta za první výhrou nebyla jednoduchá

První vítězství mají opavští basketbalisté v kapse. Rozhodně se ale nerodilo lehce.

První vítězství mají opavští basketbalisté v kapse. Rozhodně se ale nerodilo lehce. Hanáci hodně kousali, hlavně ve druhém poločase.

V úvodním dějství hráli Slezané výborně v útoku. Padalo jim to hodně z dálky, za první poločas nastříleli jedenáct trojek. „V útoku jsme hráli dobře. Soupeř nám nechával hodně prostoru k volným střelám,“ hodnotil utkání opavský křídelník Luděk Jurečka. Vedení Opavských se vyšplhalo až osmnáct bodů.

Po přestávce se začaly dít věci. Olomoucko vsadilo na zónu a ta dělala domácím problémy. „Přitvrdili v obraně a nám úplně odešla střelba. Neměli jsme tolik volných střel,“ pokračoval Luděk Jurečka. S názorem, že by se v podvědomí šetřili na zítřek, nesouhlasil.  „Řekli jsme si, že jim dáme o třicet, rozhodně o žádném šetření nemůže být řeč. Olomoucko je útočný tým, dnes to jen potvrdilo,“ poznamenal opavský křídelník.

Zítra je na programu druhý zápas. „Je to play-off. Každý zápas je těžký. Musíme se vyvarovat chyb. Věřím ale, že budeme úspěšní,“ zakončil Luděk Jurečka.

BK Opava – BK Olomoucko 94:88 (31:22, 58:40, 82:72)

Body: Šiřina 23, Gniadek 18, Jurečka 18, Bujnoch 10, Kouřil 8, Zbránek 7, Klečka 5, Dragoun 3, Kvapil  2 - Fuller 18, Čohadarevič 16, Mitchell  15, Dedek 14, Močnik, Šepa po 10, Křemen 5.  Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jeřáb. TH: 23/19:14/10. Trojky: 13:10. Doskoky: 33:34. Stav série: 1:0.