23. 04. 2019

Co zaznělo před čtvrtfinále č. 3 a 4

Čtvrtfinále play off jde do druhé fáze, na programu jsou "odvetné dvojzápasy".

Čtvrtfinále play off jde do druhé fáze, na programu jsou "odvetné dvojzápasy". Ty mezi Opavou a Děčínem se hrají ve středu 24.4. a ve čtvrtek 25.4. vždy od 18:00 hod. a oba tábory si jsou vědomy jejich důležitosti.

Děčínští vedou 2 - 0, ale bezbřehému otpimismu nepropadají. "V Opavě nás čekají dva obrovsky těžké zápasy. Máme velké problémy s obranou obou rozehrávačů Jakuba Šiřiny a Radovana Kouřila. Pokud se nám nepodaří tyto problémy vyřešit, budeme v těchto zápasech tahat za kratší konec. Co možná nejlépe se připravíme a budeme bojovat o co nejlepší výsledek," řekl k nadcházejícím zápasům trenér Tomáš Grepl, který bude postrádat zraněného pivota Pavla Grunta.

I děčínský rozehrávač Lukáš Feštr si je vědom toho, že na ně v Opavě nečeká nic lehkého: "Po prvních dvou utkáních, kdy jsme uhájili domácí palubovku, se série stěhuje do Opavy, kde nás čeká bouřlivé prostředí. Pokud chceme v Opavě uspět, musíme být koncentrováni po celých čtyřicet minut a udržet nasazení, které jsme podávali v prvních dvou zápasech."

Petr Czudek samozřejmě doufá v obrat: "Nemá cenu se v děčínských porážkách pitvat. Víkend házíme za hlavu, jdeme dál. Jsme připraveni a odhodláni stav série srovnat. Chceme, aby na nás bylo vidět, že nám to není jedno, že se jdeme rvát. Lidé tu energii z nás vycítí, pomohou nám a společně ukážeme, kdo je v Opavě pánem. Soupeř díky dvěma výhrám bude v pohodě, přijede to zkusit, urvat alespoň jedno vítězství. My je ale chceme zašlapat do země a sérii vyrovnat."

Všichni v opavském týmu spoléhají na podporu svých příznivců. "Když je plná hala, tak i hráčům se lépe hraje. I divák má větší požitek z toho, že je dobrá atmosféra a něco velkého sdílí. Mohou to být poslední dva zápasy sezóny, ale také nemusí, může to být nastartování něčeho zajímavého. Bez šestého hráče se hraje špatně," řekl Deníku na toto téma Petr Czudek, který je od 1. dubna také sportovním ředitelem BK Opava.

Jak už bylo uvedeno, Děčín přijede zřejmě bez Pavla Grunta, Petr Czudek by měl mít k dispozici kompletní sestavu. A jak je patrné ze slov našeho trenéra, hráči i realizační tým by měli rádi k dispozici i "kompletní hlediště". Naši kluci si podporu určitě zalouží!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.