06. 07. 2021

Čouda a Šířa do Tokia!

Odjížděli jako outsideři, vracejí se jako hrdinové. Čeští basketbalisté postoupili na olympijské hry!

Přitom první utkání ve skupině s Tureckem Češi prohráli jasně 70:87. Do tohoto zápasu Kuba Šiřina nezasáhl, ale v
následujícím proti Uruguayi byl jedním ze strůjců výhry 80:79, když zaznamenal 17 bodů, dva doskoky a dvě asistence
(val. 13).

Následovalo semifinále s největším favoritem, kterým byla domácí Kanada s osmi hráči z NBL v kádru. Naši prakticky
celý zápas vedli, ještě 44 vteřin před koncem 95:84. Kanadská trojková smršť poslala zápas do prodloužení, v němž
vedla Kanada o 5 bodů. Češi ale zabojovali a koš Tomáše Satoranského vteřinu před koncem rozhodl o naší výhře 103:101.
Bilance Jakuba Šiřiny byla 6 bodů, 2 doskoky a 1 asistence.

Ve finále nás čekalo Řecko. Tomu ale naši basketbalisté nedali šanci. V začátku vedli 20:6 a přestože Řekové se
několikrát přiblížili na jednocifernou ztrátu, dvě minuty před koncem byl stav už 97:65. Soupeř pak jen upravil stav
na konečných 97:72 a mohly vypuknout oslavy. Šířa přispěl 3 body, 4 doskoky a 6 asistencemi.

Olympiáda tak bude i s českým basketbalem. Skupinové boje budou zahájeny 25. července, naši budou mít za soupeře ve