13. 12. 2021

ČP 2021/22: Ve 4. kole pojedeme do Brna

Čtvrtým kolem vstupuje BK Opava do tohoto ročníku Českého poháru. Soupeřem bude tým Slovan MACH1NES Č. Pole Brno

Tento celek je účastníkem 2. ligy mužů, ve skupině C je jeho soupeřem mimo jiné i naše rezerva. Ta v říjnu podlehla v Slovanu MACH1NES na jeho palubovce 83:96. Tým trenéra Zdeňka Chlupa je s bilancí 7 - 4 na třetím místě tabulky.

Asi nejznámějším jménem na soupisce je Roman Zachrla, který působil v nejvyšší soutěži v USK Praha, Kolíně, Jindřichově Hradci a v Brně. Další oporou týmu je Zdeněk Šebela, bývalý hráč Lions Jindřichův Hradec. Extraligovou zkušenost mají i někteří další hráči.

V Českém poháru vyhrál Slovan v 1. kole v Třebíči 84:64, ve druhém kole vyřadil doma prvoligový BC Vysočina 91:72 a z kola třetího pak postoupil bez boje přes Sokol Karviná. 

Při vší úctě k soupeři by neměl být Slovan MACH1NES Černá Pole Brno pro náš celek těžkou překážkou a postup do dalšího kola by měl být samozřejmostí. Příležitost jistě dostanou i hráči, kteří se v lize na palubovku tolik nedostanou.

Zápas 4. kola Českého poháru mužů  Slovan MACH1NES Č. Pole Brno - BK Opava se hraje v brněnské hale Morenda ve středu 15.12.2021, začátek je netradičně v 18:50 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.