20. 07. 2016

ČR U20 vyhrála na ME svou skupinu

Naše dvacítka pod vedením trenérské dvojice Czudek - Sokolovský zatím na ME v Helsinkách jede ve velkém stylu.

Naše dvacítka pod vedením trenérské dvojice Czudek - Sokolovský zatím na ME v Helsinkách  jede ve velkém stylu.

V prvním zápase skupiny D nejprve mladí Češi zaskočili favorizovanou Itálii a zvítězili 82:71 (19:20 33:30 58:47), když plných 28 bodů dal Matěj Svoboda. Následoval zápas se Švédskem. Ten naši kluci nezačali dobře a v jeho průběhu již prohrávali o 19 bodů. Bojovným výkonem se ale dostali zpět do hry a nakonec slavili výhru 67:61 (7:22 23:33 44:41). Opět se střelecky nejvíce dařilo Matěji Svobodovi (22 bodů).

Tato výhra jim zajistila výhru v základní skupině, takže poslední zápas s Belgií již o ničem nerozhodoval. "Chtěli jsme trochu rozložit minuty a rozhodně jsme nechtěli nikoho na hřišti vydusit. Minutáž by ale byla jiná, kdybychom zápas vypustili. Prohra mrzí, ale víme, že se rozhoduje v osmifinále," okomentoval těsnou prohru 83:85 Petr Czudek. Matěj Svoboda strávil na palubovce pouhých 21 minut, přesto přispěl týmu opět 22 body (Rosťa Dragoun 15).

Letošní herní systém na ME je takový, že do vyřazovací části postupuje všech 16 týmů, takže boje ve skupinách jen určily osmifinálové dvojice. Naši půjdou na čtvrtý tým skupiny C, kterým ovšem není nikdo jiný než silný tým Slovinska. S ním se naši utkají ve středu 20.7. od 15:15 hod. a jak už naznačil Petr Czudek, osmifinále rozhodne o úspěchu či neúspěchu našeho celku, který obhajuje 6. místo z minulého ME.