• BK Opava
  • Novinky
  • Čtrnáctka jasně porazila Havířov a poté padla s Ostravou

  14. 12. 2023

Čtrnáctka jasně porazila Havířov a poté padla s Ostravou

Dva zcela odlišné zápasy odehráli basketbalisté naší čtrnáctky. Nejdříve si tým, který vede trenér Petr Martikán, poradil s Havířovem, následně ovšem dostal stovku od Snakes.

„Sobotní zápas dopadl dle očekávání. Celých 40 minut hry jsme dominovali a jasně zvítězili. Všichni hráči odehráli velkou porci minut a 11 ze 14 nominovaných hráčů se zapsalo střelecky. Výsledek 86:35 ve prospěch domácích odpovídá rozdílu mezi těmito týmy,“ okomentoval jasnou výhru Petr Martikán.

 

BK Opava U14 - TJ Start Havířov 86:35 (15:8 29:20 62:24)

Body Opavy: Mikuláš Vajda 30, Kocourek 11, Górecki 10, Krzywoň 10, Martinák 6, Petropulos 6, Tůma 4, Matušek 3, Cojocaru 2, Frank 2, Sabaš 2.

 

Druhé utkání mělo jiný průběh. Opava postrádala dva klíčové hráče, chyběli Vajda a Krzywoň. Oba si proti Havířovu zapsali čtyřicet bodů. „Nepřítomnost těchto dvou hráčů byla velmi znát, jelikož nám po celý víkend scházel také nemocný rozehrávač Adam Bielík. Hosté nás velmi dobře bránili a my měli problém se samotným přechodem na útočnou polovinu. Utkání však i vzhledem k velmi nepříznivému výsledku hodnotím kladně, jelikož jasně ukázalo, že docházka na tréninky je velmi podstatná a bez ní se nemůžeme rovnat se soupeři těchto kvalit,“ vracel se k druhému duelu Petr Martikán. „Tento víkend byl posledním hracím v tomto roce. Kluci, kteří svědomitě chodí na většinu tréninků, udělali obrovský pokrok. V novém roce máme před sebou hodně práce a já se na ni těším,“ podotkl mladý trenér.

Opava se dočkala také jednoho individuálního úspěchu. Martin Kocourek byl totiž pozván na výběrový kemp severní Moravy, který pořádá basketbalová federace v Ostravě.

 

BK Opava U14 - BK Snakes Ostrava 34:100 (7:33 17:56 27:67)

Body Opavy: Kocourek 10, Martinák 8, Górecki 6, Petropulos 3, Sabaš 3, Cojocaru 2, Matušek 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.