• BK Opava
  • Novinky
  • Čtrnáctka končí na čtvrtém místě. V květnu bude hrát kvalifikaci

  22. 04. 2024

Čtrnáctka končí na čtvrtém místě. V květnu bude hrát kvalifikaci

Poslední dva zápasy dlouhodobé části odehráli basketbalisté opavské čtrnáctky, a to na palubovkách Zlína a Kroměříže. Úspěšní byli svěřenci trenéra Petra Martikána na padesát procentem. Nyní mají před sebou ještě květnovou kvalifikaci o ligu U 15.

„V sobotním zápase se nám podařilo poprvé zvítězit proti týmu FASTAV Zlín. I přesto, že týmu chyběl nejdůležitější hráč, soupeř odehrál dobrý zápas a utkání bylo po celých čtyřicet minut vyrovnané,“ řekl trenér Martikán.

„V neděli jsme odehráli dobrý první poločas. Bohužel v tom druhém jsme měli herní výpadek. Nedokázali jsme zastavit domácího Felixe Heinze, který si na hřišti dělal, co chtěl. S takovým výkonem nemůžeme být konkurence schopni žádnému týmu,“ netajil trenér své zklamání. „Jelikož toto byl poslední zápas sezony a umístili jsme se na 4. místě, nejspíše budeme hrát osmnáctého května kvalifikaci o ligu U15. Máme před sebou tak hodně práce,“ zakončil Petr Martikán.

 

FASTAV Zlín - BK Opava U14 59:69

Body Opavy: Kocourek 22, Martinák 12, Mikuláš Vajda 11, Górecki 8, Cojocaru 6, Krzywoň 4, Matušek 4, Petropulos 2.

 

TJ Slavia Kroměříž - BK Opava U14 97:74

Body Opavy: Kocourek 25, Mikuláš Vajda 11, Cojocaru 8, Gronský 8, Bielik 6, Matušek 6, Krzywoň 3, Martinák 2, Petropulos 2, Tůma 2, Sabaš 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.