05. 04. 2024

Čtrnáctka má za sebou povedený turnaj v Ostravě

O velikonočním víkendu byli v akci také basketbalisté opavské čtrnáctky. Ti rovněž startovali na turnaji v Ostravě. Odehráli pět zápasů, ve kterých dokázali třikrát zvítězit a obsadili páté místo.

„Turnaj byl z naší strany povedený. Odehráli jsme pět zápasů, tři jsme dokázali vyhrát,“ podotkl trenér opavského výběru Petr Martikán. Slezané v úvodním duelu porazili Albu Berlín 77:37. „Zápas jsme zvládli ve vysokém tempu. Nenechali jsme se zaskočit výškovou převahou soupeře,“ byl rád trenér. „Uspěli jsme i v následujících dvou zápasech, a to s větším bodovým rozdílem. Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa,“ poznamenal Petr Martikán.

Ve vyřazovacích bojích Opava nestačila na Frýdek-Místek, kterému těsně podlehla 48:50. „Klukům nešla upřít snaha. Po celou dobu bojovali a někteří porážku obrečeli. Za tento zápas jsem rád, neboť vyrovnaná utkání kluky hodně zlepšují. Takové duely jsou dobrou zkušeností, jak pro hráče, tak pro mě samotného,“ přiznal trenér.

V posledním vystoupení nestačili Opaváci na Ostravu. „Tři čtvrtiny jsme hráli vyrovnaný zápas do dvou bodů. Bohužel ve čtvrté části si soupeř vybudoval vysoký náskok, který jsme měli problém stahovat. Navíc náš klíčových hráč Martin Kocourek si udělal výron. Výsledek tedy nakonec skončil pozitivně pro soupeře. Tento zápas jasné ukázal, že jsme na dobré cestě. Kluci v sezóně prohrávali vysokými rozdíly s týmem Snakesu, teď se ale ukázalo, že tréninkem se stále soupeři přibližujeme,“ zakončil Petr Martikán.

 

BK Opava - Berliner Basketball Verband 52:46

ALBA Berlin B - BK Opava 37:77

BK Opava - Gödi Se 76:30

Basketpoint Frýdek – Místek – BK Opava 50:48

BK Opava – BK Snakes Ostrava 50:73

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.