• BK Opava
  • Novinky
  • Čtrnáctka propadla v Novém Jičíně a obrala Prostějov

  11. 01. 2024

Čtrnáctka propadla v Novém Jičíně a obrala Prostějov

Dva zcela odlišné zápasy odehráli basketbalisté opavské čtrnáctky. Nejdříve po špatném výkonu prohráli v Novém Jičíně a o den později si spravili chuť v Prostějově. Černou kaňkou nedělního duelu bylo zranění Richarda Svrčiny, který si zlomil vřetenní kost.

„Sobotní zápas byl nejhorší, jaký jsme v této sezoně odehráli. Na půdě Nového Jičína jsme prohráli o neuvěřitelných šestadvacet bodů. Kluci působili, jako by seděli u vánočního stromečku a dárky obdarovávali soupeře, kterému odevzdávali balony, nedoskakovali, neproměňovali trestné hody a nebyli důrazní,“ okomentoval sobotní propadák trenér opavského týmu Petr Martikán.

 

BC Nový Jičín - BK Opava 76:50 (17:13, 36:25 ,52:43)

Body Opavy: Krzywoň 16, Mikuláš Vajda 15, Cojocaru 4, Kocourek 4, Tůma 4, Kurka 3, Martinák 3, Górecki 1.

 

Do druhého duelu naskočila jiná Opava. „Nastoupili jsme v jiném tempu. Od prvních minut jsme diktovali tempo hry. Bohužel však Richard Svrčina při snaze zablokovat útočníka dopadl s míčem na zem tak nešťastně, že si přivodil zlomeninu vřetenní kosti, ze zápasu tak odcestoval sanitkou. V prostějovské nemocnici Ríšovi ruku srovnali,“ komentoval druhý duel trenér Martikán. „Kluci i přesto nevypadli z herního rytmu a zápas zvládli. Do hry se dostali všichni hráči a my zvítězili o jedenáct bodů. Děkuji celému týmu a rodičům svých svěřenců za pomoc. Obrovské uznání patří Ríšovi za statečnost,“ dokončil Petr Martikán své hodnocení.

 

BCM Orli Prostějov - BK Opava 59:70 (12:15, 22:42, 53:41)

Body Opavy: Kocourek 16, Martinák 12, Matušek 8, Mikuláš Vajda 8, Hertel 6, Cojocaru 5, Górecki 4, Tůma 4, Kovalčík 2, Krzywoň 2, Kurka 2, Petropulos 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.