21. 11. 2023

Čtrnáctka zvládla skvěle zápas v Novém Jičíně

Dvě velké bitvy na soupeřových palubovkách mají za sebou kluci naší čtrnáctky. Nejdříve se jim výsledkově nepovedl duel ve Zlíně. Ovšem druhé utkání už dopadlo podstatně lépe. V Novém Jičíně Opaváci vyhráli 56:52.

„V sobotním zápase jsme jeli na horkou palubovku Zlína. Soupeři jsme měli co vracet, bohužel se nám to ale nepovedlo a po velmi vyrovnaném utkání jsme nakonec padli o jedenáct bodů,“ přiznal trenér opavského týmu Petr Martikán. „Osudnou se nám stala druhá čtvrtina. Po prvních deseti minutách jsme vedli o sedm bodů, v poločase jsme však prohrávali o osm. Stálo nás mnoho mentálních sil se do zápasu vracet. Někteří hráči na konci zápasů odcházeli se slzami v očích. Troufám si ovšem říct, že nám tato prohra dala více, než vyhrané zápasy s týmy jako jsou Příbor a Havířov,“ podotkl mladý trenér.

 

Zlín - BK Opava 78:67 (19:26, 40:32, 60:53)

Body Opavy: Kocourek 20, Martinák 14, Krzywoň 11, Bielik 8, Cojocaru 4, Tůma 4, Matušek 3, Kurka 2, Górecki 1.

 

O den později čekal na opavskou čtrnáctku duel v Novém Jičíně. „Celý zápas byl velmi vyrovnaný, kluci ale ukázali morál, bojovali o každý balon, nenechali ani centimetr palubovky soupeři,“ pochvaloval si Petr Martikán. „Dvanáct vteřin před koncem střílel za stavu +1 dvě šestky Vojta Krzywoň, úspěšný byl pouze s první, domácí tak doskočili a snažili se do rychlého zakončení, Vojta však obral rozehrávače o míč a dvojtaktem sám na koš zvýšil vedení na čtyři body,“ zakončil spokojený trenér BK Opava.

 

BC Nový Jičín - BK Opava 52:56 (14:13, 18:33, 37:45)

Body Opavy: Bielik 11, Kocourek 10, Krzywoň 8, Martinák 8, Cojocaru 4, Sabaš 4, Hertel 2, Kurka 2, Matušek 2, Švrčina 2, Tůma 2, Górecki 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.