• Novinky
  • Další krásná práce, máme skalp Královských Sokolů

09. 10. 2019

Další krásná práce, máme skalp Královských Sokolů

Druhé utkání sezony dopadlo pro opavské basketbalisty dobře. Na domácí palubovce porazili Královské Sokoly z Hradce Králové 95:68.

V první čtvrtině hosté dokonce v jednu chvíli vedli. „Bylo to dáno i tím, že soupeř začal s energii. My jsme ho možná i trošku podcenili, ale nakonec jsme utkání zvládli,“ usmíval se Luděk Jurečka. „Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně, a to se projevilo do výsledku,“ pokračoval nejzkušenější hráč Opavy.

V poločase vedli Slezané o třináct bodů a ve třetí i čtvrté čtvrtině měli zápas pod kontrolou. „Hráli jsme svou hru. I když v ní byly chyby, šlo to. Chybovat budeme asi pořád, ale pokud jich bude méně než deset za zápas bude to dobré,“ zamyslel se Jurečka.

Opavský křídelník opět ukázal svou silnou zbraň, a to střelbu z dálky. Hned pět pokusů z perimetru bylo úspěšných. „Jsem rád, že mi to tam padá. Baví mě to,“ řekl pozitivně naladěný Jurečka.

Nyní Opavští míří do Děčína. „To bude jiné kafe. Děčín má kvalitu, ale my chceme vyhrát. Tento zápas ukáže jak na tom jsme,“ zakončil autor patnácti opavských bodů.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Královští Sokoli 95:68 (23:23, 48:35, 72:52)

Body: Bujnoch 19, Gniadek 18, Jurečka 15, Šiřina 10, Zbránek 9, Švandrlík, Kvapil 6, Dragoun 4, Štěpánek 3, Bukovjan, Bratčenkov 2, Slavík 1 – Pekářek 13, Lošonský, Peterka, Tresač 10, Heinzl 8, Sedmák 7, Andres 6, Stamenkovic 4. Rozhodčí: Hruša, Kapaňa, Zatloukal. TH: 18/22:11/13. Trojky: 13:7. Doskoky: 36:21. Fauly: 16:24. Diváci: 812.