07. 04. 2018

Další ocenění pro opavský basketbal

KNBL je sice teprve před boji play-off a play-out, ale již se vyhlašovali nejlepší hráči i trenéři a zkrátka nepřišla ani Opava.

KNBL je sice teprve před boji play-off a play-out, ale již se vyhlašovali nejlepší hráči i trenéři a zkrátka nepřišla ani Opava.

Nejužitečnějším hráčem tohoto ročníku Kooperativa NBL byl vyhlášen Kendrick Ray z celku ČEZ Basketball Nymburk. Do nejlepší pětky se kromě něj vešli jeho spoluhráč Jaromír Bohačík, kolínský Lee Skinner, Charles Mitchell z BK Olomoucko a také opavský kapitán Jakub Šiřina.

To ale nebylo z opavského hlediska všechno. Celkem již třetí ocenění "Trenér sezóny" si odnesl Petr Czudek a hráčem s největším zlepšením byl vyhlášen Václav Bujnoch, kterého jeho výkony vynesly nejen do širšího kádru reprezentace, ale také do nejlepší české pětky KNBL, v níž jsou Jakub Šiřina a Vašek Bujnoch z Opavy a nymburští basketbalisté Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban a Petr Benda.

Pro doplnění: nejlepší zahraniční pětku tvoří Eugene Lawrence a Kendrick Ray z Nymburku, Garret Kerr (Svitavy), Lee Skinner (Kolín) a Charles Mitchell (Olomoucko). Nejlepším obráncem pak byl zvolen Petr Benda.

Všem oceněným gratulujeme a věříme, že to pro naše kluky bude povzbuzením pro play-off!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.