07. 09. 2017

Další povedený přípravný zápas

Třetím týmem, který prověřil naše basketbalisty, byly slovenské Levice.

Třetím týmem, který prověřil naše basketbalisty, byly slovenské Levice. Opava nastoupila již s Rosťou Dragounem a Mirkem Kvapilem, volno měl Radek Kouřil. Hrál se rychlý basketbal, přičemž Levice byly silnějším soupeřem než Ostrava v úterý. Hosté kromě úvodu vedli celý první poločas, ale naši se drželi stále na dostřel.

Zlomem byla třetí čtvrtina, v jejímž závěru po sedmi bodech v řadě Luďka Jurečky se Opava dostala do desetibodového vedení a to už nepustila. Levice sice v závěru mocně dotahovaly, ale naši kluci si výhru již ujít nenechali. Na své úterní střelecké představení navázal Radim Klečka, střeleckým králem byl ale dnes "Larry" Jurečka, který zaznamenal 7 trojek.

BK Opava - BK Levickí Patrioti 88:82 (23:24 40:48 67:57)
Body: Jurečka (trojky 10/7) 24, Klečka 19, Bujnoch 10, Gniadek (10 doskoků) a Bukovjan 8, Vlček a Slavík 4, Kvapil 3, Zbránek 2 - Smith 16, Žiak a Vašl 14, Krajčovič, Detani a Sims 8, Bachan 6, Kurbas 5, Bojanovský 3; trojky: 30/14 - 21/10; dvojky: 29/17 - 34/17; TH: 18/12 - 23/18; doskoky: 27 - 32; rozhodčí: Vondráček, Holubek, Stáňa

Další příprava by se měla hrát v úterý 12.9.2017 od 18:00 hod., soupeřem bude nově skládaný tým Olomoucko, nástupce prostějovských Orlů.