16. 11. 2019

Další super představení, porazili jsme Svitavy

Deváté vítězství je tady. Opavští basketbalisté po velkém boji porazili Svitavy 85:79.

Deváté vítězství je tady. Opavští basketbalisté po velkém boji porazili Svitavy 85:79. Přes tisícovka diváků se rozhodně v hale nenudila. Tuři bojovali až dokonce.

Svitavy začaly koncentrovaně, vycházely z dobré obrany a Opavu držely na uzdě. „Věděli jsme, že Svitavy hrají dobře. Mají dobrý tým,“ řekl opavský křídelník Jan Švandrlík. Klíčový moment přišel ve druhé polovině druhého hracího období. Opavští jasně Svitavy přehráli a udělali šňůru 20:6. „Tady se lámal chleba. Šiřina opět předvedl velkou hru, my jsme se k němu přidali. Věděli jsme ale, že soupeře to nezlomí,“ pokračoval Švandrlík.

Po přestávce Svitavy zlepšily obranu. Začaly mít sílu na doskoku a snažily se bránit Šiřinu, což se jim dařilo. Opavský kapitán se těžko prosazoval. V jednu chvíli byl rozdíl čtyřbodový. Domácí odpověděli trojkou Jurečky. „Svitavy hrály trpělivě. Bylo dobré, že jsme jim nedovolili se ještě více přiblížit,“ pravil autor devíti opavských bodů.

V závěru utkání zachoval pevné nervy při trestných hodech Dragoun a bylo jasné, že domácí výhru nepustí. „Jsme rádi, že nám to šlape. Diváci si přišli na své. Doma jsme zápasy s těžkými soupeři zvládli, věřím, že se nám bude dařit i venku,“ zakončil Jan Švandrlík.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

Body: Šiřina 23, Jurečka 13, Bujnoch 11, Zbránek 10, Švandrlík 9, Bratčenkov 8, Gniadek 7, Dragoun 3, Kvapil 1 – O´Brien 18, Marko 12, Dodd a Kovář 11, Crandall a Puršl 8, Kotásek 5, Slezák 4, Jelínek 2. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Zatloukal. TH: 24/19:38/25. Trojky: 12:4. Doskoky: 39:40. Fauly: 28:23. Diváci: 1192.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.