10. 05. 2021

Další super zápas, Opava má dva mečboly

I druhé semifinálové utkání se stalo kořistí opavských basketbalistů.

Kolín se držel poločas, nakonec ale domácí kralovali. Vyhráli 87:68 a jsou krůček od postupu do finále.

Druhý zápas začal úplně jinak. Středočeši si vzali slovo hned v úvodu a šli do vedení 0:5. Slezané se nemohli trefit, jejich půst ukončil až skoro po třech minutách trojkou Slavík. K vidění byla bodová přetahována. Jestliže Kolínu nešly v prvním utkání trojky, ve druhém přišel opak. Hned dvě si připsal Jelínek. Oživení do opavské hry přinesl z lavičky Kvapil. V závěru úvodní desetiminutovky vystřihl trojku Jurečka, další body přidal Kvapil a Opavští vyhráli první čtvrtinu 25:17. To už měl na kontě první body v sérii i kapitán Medvědů Adam Číž.

Ve druhé čtvrtině Zbránek zakončením z pod koše natáhl vedení na deset bodů. Hosté kontrovali trojkou Číže. A byl to ostravský odchovanec ve službách Kolína, který brzy přidal další trojku a tím držel Kolín ve hře. Opava si sice udržovala vedení, ale do trháku se ji odskočit nedařilo. V 15. minutě dostal opakovanou možnost ke vstřelení trojky Wallace a byl úspěšný – 35:31. Jelínek dokonce přiblížil Kolín na dva body. Na druhé straně se prosadil Kvapil, které zpod koše následoval Gniadek - 39:33.

Slezanům ale v této fázi nešel obranný doskok. Naštěstí měli ale Gniadka, který se v první půli trefoval z každé pozice. Své dvacetimiutové galapředstavení zakončil střelou s klaksonem a upravil na poločasových 50:41.

Třetí hrací období otevřel trojkou Jurečka. Opavští si drželi až desetibodový odstup. Po trojce Slavíka dokonce vedli 58:45. Opava se dostala na koně. Dala do hry velkou energii. Další trojka, tentokrát v podání Zbránka posunula její vedení na 65:47, vedení Slezanů dal narůstalo a Kolín přestal klást odpor.

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 87:68 (25:17, 50:41, 71:51)

Body: Gniadek 20, Kvapil 15, Slavík 12, Jurečka 10, Zbránek 10, Kouřil 6, Šiřina 6, Švandrlík 4, Bohačík 4 - Jelínek 24, Číž 13, Wallace 9, Pekárek 7, Skinner 7, Křivánek 5, Machač 2, Petráš 1.

Rozhodčí: Vyklický, Kučírek, Vošahlík. TH: 18/13:16/9. Trojky: 10:13. Doskoky: 43:45. Fauly: 18:18. Stav série: 2:0.