06. 11. 2021

Další velká paráda, Opava porazila Pardubice

Opavští basketbalisté doma umí. V sobotu hostili nebezpečné Pardubice. V prvním poločase se hosté ještě drželi. Po přestávce už ale na palubovce existovalo jen jedno mužstvo, a to domácí. Opava vyhrála 92:65.

Opava se rozjížděla pomalu a byla to Beksa, kdo šel do trháku. Po trojce Zbránka to sice bylo 10:12, a pak ale Východočeši natáhli své vedení na osm bodů – 10:18. Naštěstí se Opavští brzy dostali dohry. Díky Zbránkovi to bylo 15:18. A když dal Kouřil koš s klaksonem, skončila první čtvrtina 19:19.

Druhou čtvrtinu odstartoval trojkou Švandrlík a Opava poprvé v utkání vedla. Brzy se z perimetru prosadil i Gniadek a když jednu šestku proměnil Markusson, vedli Slezané 28:23. Beksa kontrovala trojkou Pekárka. Po překrásné akci Šiřiny a zakončení Slavíka, šel opavský tým do desetibodového vedení – 36:26. Nicméně Východočeši stáhli opavský náskok na pět bodů. Třetí čtvrtiny má Opava vesměs výborné. Šiřina se v jejím úvodu trefil třikrát z trojkové čáry – 47:38

Pardubice se ale rvaly o každý milimetr palubovky. Po trojce Gniadka to bylo o deset. Na druhé straně mohl z trestných hodů snížit Vyoral, dal ale jen jednu. Na druhé straně zpod koše zakončoval Gniadek. Po trojce Jurečky se náskok domácích vyšplhal na patnáct bodů a bylo rozhodnuto.

Ve čtvrtém hracím období dal hned v úvodu trojku Jurečka. Opavští jasně ovládli dění na palubovce a s přehledem vyhráli.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK JIP Pardubice 92:65 (19:19, 38:33, 65:50)

Body: Jurečka 16, Šiřina 16, Gniadek 15, Markusson 9, Slavík 9, Zbránek 9, Švandrlík 8, Klečka 6, Kouřil 4 - Pekárek 12, Walton 12, Švrdlík 11, Svoboda 8, Vyoral 8, Henry 7, Šafarčík 7.

Rozhodčí: Kučírek, Kurz, Kubiš. TH: 12/20:8/11. Doskoky: 37:31. Fauly: 17:22. Diváci: 639.