14. 12. 2019

Další velký zápas v podání Opavy

Děčín podruhé v sezoně poražen.

Děčín podruhé v sezoně poražen. Velká basketbalová bitva se lámala ve třetí čtvrtině, kdy domácí udělali dvanáctibodovou šňůru. Nakonec zvítězili 87:70.

Zápasy s Děčínem vždy bolí. „Jsou to vždy utkání o tvrdém, fyzickém basketbalu. Děčín byl nepříjemný. Bylo to o tom se dobře připravit fyzicky a mentálně a hrát také tvrdě. Myslím si, že jsme to zvládli,“ poznamenal opavský kapitán Jakub Šiřina.

Klíčem k opavskému úspěchu byla druhá polovina třetí čtvrtiny. V ní měl povedenou pasáž Radim Klečka, který udělal šest bodů v řadě. „Vytvořili jsme si komfortní náskok a ten jsme si až dokonce udržovali,“ pochvaloval si rozehrávač BK Opava.

Už v úterý čeká na Opavu zápas Alpe Adria cupu se slovinským Šenčurem. „Uvidíme v jaké sestavě Slovinci přijedou. Každopádně se chceme s diváky rozloučit před vánočními svátky vítězstvím,“ zakončil Šiřina.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – BK ARMEX Děčín 87:70 (20:17, 45:39, 68:52)

Body: Klečka 17, Bujnoch 13, Švandrlík 11, Jurečka 10, Zbránek 9, Šiřina 7, Bratčenkov a Štěpánek po 6, Gniadek a Slavík po 4 - Pomikálek 13, Vukosavljević 12, Carlson a Ježek po 9, Kroutil 8, Autrey 6, Feštr 5, Šiška a Žikla po 4. Rozhodčí: Blahout, Vondráček, Jedlička. TH: 29/21:20/16. Trojky: 8:8. Doskoky: 38:31. Fauly: 19:26. Diváci: 816.