03. 10. 2020

Další výhra je doma, Opava porazila Brno

Opava drží stále v basketbalové KNBL neporazitelnost.

Opava drží stále v basketbalové KNBL neporazitelnost. V sobotu si Slezané na domácí palubovce poradili s Brnem. Vyhráli 93:71.
Opava šla do zápasu po desetidenní pauze, Brno kvůli karanténě stálo ještě déle. První koš dali sice hosté, ale pak už hra připomínala kočku - myš. Slezané si pomohli střelbou z dálky. Dařilo se hlavně Jurečkovi se Zbránkem. Po první desetiminutovce svítil na ukazateli skóre stav 37:18.

Druhá čtvrtina už tolik dobrá v podání Opavy nebyla. Slezané měli hluchá místa, udělali osm zrát, k tomu přidali jen deset bodů a Jihomoravané žili. Třináctibodový rozdíl byl hratelný.

Ovšem druhý poločas začali domácí dobře. Brzy měli dvacetibodové vedení a bylo rozhodnuto. „Utkání jsme zvládli dobře, škoda jen druhé čtvrtiny,“ řekl opavský křídelník Jakub Slavík. „Formu si stále držíme, i když jsme měli pauzu. Už se nyní těšíme do Nymburku,“ řekl.

BK Opava – Basket Brno 93:71 (37:18, 47:34, 72:51)

Body: Zbránek 23, Jurečka 19, Šiřina 16, Slavík 10, Gniadek 9, Kvapil, Štěpánek po 5, Švandrlík 4, Bukovjan 2 - Puršl 22, Farský 15, Nehyba 8, Půlpán 7, Jokl, Nečas po 5, Krakovič 4, Bálint 3, Křivánek 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Hecl. TH: 26/18:23/15. Trojky: 13:6. Doskoky: 44:41. Fauly: 23:23. Diváci: 596.