20. 02. 2016

Další výhra rezervy

I druhý zápas nadstavby našemu béčku vyšel, když si poradilo s nymburskou rezervou.

I druhý zápas elitní nadstavbové skupiny C našemu béčku vyšel, když si poradilo s nymburskou rezervou.

Nymburk přijel jen s osmi hráči bez Martinů Peterky a Kříže, v opavském dresu nastoupil již uzdravený Mirek Kvapil. Domácí začali výborně a po necelých 3 minutách svítil na ukazateli stav 15:2. Za další 2 minuty to bylo již 23:5 a zdálo se, že Opava kráčí za lehkou výhrou. To potvrdila i druhá čtvrtina a vedení o 22 bodů dávalo domácím jistotu.

Přišlo ale zřejmě přílišné uspokojení a po 5 minutách třetí čtvrtiny se rozdíl snížil jen na 10 bodů - 65:55. Naši kluci si i díky větší rotaci vzali dvacetibodové vedení v poslední čtvrtině zpět, ale další výpadek znamenal snižení stavu až na 7 bodů. Výhru už ale Opava uhájila, když pečeť na ni dal Robert Dihel trojkou se závěrečným klaksonem.

Opavu táhla hlavně čtveřice Jirka Dihel, Mirek Kvapil, Kryštof Vlček a Víťa Branda, mužem zápasu byl ale nymburský Matěj Svoboda (32 bodů, 5 doskoků, 11 získaných faulů, val. 31).

BK Opava B - Basketball Nymburk B 94:82 (30:20 59:37 73:57)
Body: Jiří Dihel 17, Branda 13, Robert Dihel, Michal Ihring, Vlček a Kvapil 11, Matějka a Mičunek 6, Vícha 5, Dominik Ihring 3 - Svoboda 32, Stegbauer 15, Mrázek 11, Vítek 9, Dlugoš 7, Bělohradský 6, Bubeník 2
Trojky: 18/9 - 15/5
TH: 21/15 - 33/23
Chyby: 27 - 22
Doskoky: 28 - 29
Rozhodčí: Holubek, Zatloukal
Diváků: 99

Výhra poslala naši rezervu na třetí místo tabulky skupiny C. Příští zápas tak bude přímým soubojem o druhou příčku, kterou zatím okupuje náš další soupeř, celek Sokolu pražského, na jehož palubovku naši kluci v pátek 26.2.2016 pojedou. Poté je čekají další dva venkovní zápasy s rezervami USK a Nymburku. Nadstavbovou skupinu C pak zakončí 18.3.2016 domácím zápasem se Sokolem pražským.