28. 07. 2016

Další změny v týmech KNBL

Nový ročník Kooperativa se blíží, přestupy a posilování kádrů běží.

Druhou část našeho přehledu začneme ve Svitavách. Tým opustilo kvarteto cizinců Doaks, Barker, Jones a Bruinsma. Jejich místo postupně zaujímají noví hráči. Hunter Michelson je 208 cm vysoký pivot, kerý působil v Kansas University, v univerzitních soutěžích v USA hrál i 205 cm vysoký Chorvat Jere Vucica. To osmadvacetiletý americký rozehrávač DeAndre Mays má už za sebou působení v ligách Ukrajiny, Rumunska či Portugalska. Poslední do party je urostlý Ethan Jones (211 cm), který v loňské sezóně vůbec nehrál a restart kariéry chce započít právě v dresu Turů.

I celek ústecké Slunety opustili cizinci kromě Coryho Abercrombieho, který podepsal smlouvu na další sezónu, s vrcholovým basketbalem skončil Michal "Čarda" Čarnecký. Nový trenér Antonín Pištěcký ale bude mít k dispozici slušný kádr. Z Brna přišli Filip Šmíd a Michal Šotnar, z Prostějova David Šteffel, z Kolína pak Showron Glover. Poslední posilou je zatím 198 cm vysoký a 95 kg vážící Khristian Smith, který hrál za Indiana State.

Jindřichohradečtí Lvi se zachránili až v baráži a rozloučili se s triem White, Lamar a James, kteří týmu v rozhodujících chvílích nepomohli a na baráž se nevrátili. Na jihu Čech by chtěli udržet Camerona Wrighta, který jako jediný z cizinců dodržel smlouvu, ale bude záležet na zájmu bohatších klubů. Odešli také Kaša a Vošlajer, s kariérou skončil kvůli zranění Melski. Lions zatím hlásí přícjhod 196 cm vysokého Malcolma Brookse (Cal State Fullerton University), pro něhož to bude první evropské angažmá, zajímavou posilou by mohl být 208 cm vysoký a 115 kg vážící Brit Chris Tawiah, který prošel všemi mládežnickými výběry ve Velké Británii a pak působil v univerzitních soutěžích v USA.

A na závěr jedna zajímavost: USK Praha posílí finská naděje Alexander Madsen (21 let, 207 cm, 105 kg), který je pečlivě sledován i v NBA a bude mít jako historicky první hráč v USK přímou dohodu s klubem o případném odchodu do NBA.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.