06. 02. 2020

David Klapetek: "S umístěním jsem spokojen"

Po skončení základní části 1. ligy jsem požádal o pár slov trenéra rezervy Davida Klapetka

Po skončení základní části 1. ligy jsem požádal o pár slov trenéra rezervy Davida Klapetka.

Ten bojoval se svými svěřenci do posledního kola o účast v elitní nadstavbové skupině. Nakonec bude rezerva hrát ve skupině o 7. - 12. místo, odkud se dá proniknout do play-off, kam postoupí týmy na prvních dvou místech této skupiny.

Davide, jak hodnotíš průběh základní části a jak jsi spokojen s umístěním?
Až do konce listopadu, kdy byla bilance 7 výher 4 prohry, to z naší strany bylo hodně slušné. V listopadu jsme bez zraněného Kryštofa Vlčka s věkovým průměrem pod 20 let a zapojením hráčů z U19 měli v soutěži bilanci 3 výhry a 2 prohry a k tomu jsme dvakrát vyhráli v ČP a postoupili do osmifinále proti týmu z Olomoucka. Toto období bylo z naší strany asi nejlepší. 

To následující až do konce základní doby bylo jak nahoupačce, bylo poznamenáno zraněními a stálo nás to možná i lepší umístění. Vzhledem k věkové skladbě týmu a průběhu celé soutěže jsem ale s umístěním spokojen, je to zlepšení oproti minulé sezóně

A jak jsi spokojený s hrou týmu?
Naše hra je hodně závislá na hráčích z prvního týmu, kteří tady dostávají prostor k hernímu vytížení. Doplňují je naši odchovanci a hráči U19, z toho pramení jistá herní nevyzrálost a někdy i zbrklé řešení některých situací. Proto jsem rád, že můžu využívat v některých zápasech Kryštofa Vlčka, který do hry přináší zkušenost a rozvahu a také umí v nepříznivých situacích strhnout tým.

Co očekáváš na zbytek sezóny?
Určitě to nejdeme jenom odehrát. Chtěl bych navázat na naše výkony ze začátku sezóny a také zapojit do herních kombinací i mladší hráče.

Díky moc za rozhovor a ať se nadstavba vydaří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.