15. 06. 2017

David Klapetek slaví 50 let

I když se to zdá neuvěřitelné, jedna z ikon opavského basketbalu oslaví půl století života.

I když se to zdá neuvěřitelné, jedna z ikon opavského basketbalu oslaví půl století života.

David Klapetek se narodil v Opavě 17. června 1967. Basketbalu se věnoval již od mládí, k tomu vrcholovému se dostal v Ostravě. V roce 1988 se poprvé podíval do reprezentace, kde působil až do roku 1999. Z Ostravy pak odešel do rakouského Mistelbachu, ale v sezóně 1995/96 se vrátil do Opavy.

Byl jedním z pilířů týmu "zlaté éry" opavského basketbalu, s nímž získal 4 zlaté a 2 stříbrné ligové medaile a pět výher v Českém poháru. V nejvyšší soutěži nastřílel celkem 6 304 bodů. V době ekonomických problémů a po éře "sedmi statečných" se stal v sezóně 2004/05 trenérem opavského áčka, nejprve hrajícím, později pak "na plný úvazek". 

Po sestupu dovedl Opavu v sezóně 2007/08 zpět do nejvyšší soutěže a v následujících 3 sezónách vždy s týmem postoupil do play-off. Po úspěšně zvládnuté baráži a záchraně v nejvyšší soutěži v sezóně 2011/12 pak předal trenérské žezlo Petru Czudkovi a stal se šéftrenérem opavské mládeže. Pod jeho vedením dosáhla opavská mládež nejednoho úspěchu a třeba basketbalový kemp, jehož sedmý ročník se právě chystá, je už v našem regionu pojmem.

David Klapetek je ženatý, s manželkou Naďou mají syny Reného a Robina, kteří se rovněž věnují basketbalu. Nejen jejich rodiče určitě doufají, že se "potatí" a vyrostou z nich nové opory opavského basketbalu.

Na závěr tedy i jménem celé opavské basketbalové veřejnosti popřejme Davidovi do dalších 50 let hodně trenérských úspěchů, pevné zdraví a rodinnou pohodu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.