18. 06. 2021

David Zach: Opava je pro mě výzvou

Náš tým zbrojí i na trenérském poli. Opavská basketbalová rodina má nového člena. Do klubu přichází ze španělské Girony trenér David Zach.

Bývalý hráč pražské Sparty patří do skupiny mladých trenérů, je mu osmadvacet. Momentálně pracuje i u reprezentační šestnáctky jako asistent. „Skončilo mi angažmá ve Španělsku a řešil jsem, jakým směrem by se měla dát má kariéra. Existovala i varianta, že zůstanu i v další sezoně v zahraničí,“ poznamenal David Zach. „Poté, co se ale ozval z Opavy Petr Czudek, nebylo, co řešit. Opava je výbornou basketbalovou adresou, svou práci dělá dlouhodobě dobře,“ vyzdvihl.

Naposledy působil rok ve Španělsku. „Po devíti letech jsem cítil, že potřebuji změnu. Má tehdejší přítelkyně získala angažmá ve Španělsku. Vyrazil jsem s ní, že si zkusím něco taky najít, což se mi povedlo,“ poznamenal osmadvacetiletý trenér. V Gironě v Katalánsku trenér tým mužů do jednadvaceti let. „Hráli jsme regionální ligu, byla to amatérská soutěž. Vedle toho jsem vedl i individuální tréninky a pracoval u žákovského týmu. Těmito třemi pracemi jsme si vydělával na živobytí,“ přiblížil svou španělskou zkušenost.

V Opavě bude dělat společně s Kryštofem Vlčkem asistenta Petru Czudkovi. Vedle toho bude působit i u mládeže. „Opavě jsem vždy fandil, líbí se mi její česká cesta, kterou se vydala. Angažmá zde beru jako velkou výzvu,“ zakončil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.