03. 02. 2023

Soupeř v kole 22/23: BK Armex Děčín

Po dvou neúspěšných zápasech s Ústím nás čeká další tým ze severu Čech - Děčín

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V letech 2015 - 2019 pak měli v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy, s výjimkou ročníku 2017/18, dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku.  

Minulé sezóny už ale příliš úspěšná nebyly. Předloni Děčín vypadl v předkole play-off s Hradcem Králové a obsadil až 10. místo. Loni se sice přes stejný tým dostal z předkola do čtvrtfinále, ale po porážce 0 - 4 s Nymburkem skončil celkově osmý.

S Děčínem se poté rozloučili Šiška, Osaikhwuwuomwan, Alston, Galloway a Vlasák, příchod naopak hlásili rozehrávač Anthony Walton (USA), centr Igor Josipovič (Bosna), power forward Petr Macháč a mladíci guard Karel Rajchl (17 let) a forward Oliver Žižka (17 let). 

Zatím největšími oporami týmu trenéra Tomáše Grepla jsou Ty Nichols, Anthony Walton, Matěj Svoboda a děčínský kapitán Tomáš Pomikálek, který se ale od konce loňského roku potýká se zraněním. I to je důvod, proč podkošovou sestavu Válečníků posílil začátkem února Američan Dontae Bruner (USA, 207 cm), přicházející z pražské Slavie. Nastoupit by měl už v Opavě.

Děčín má v letošní sezóně zatím skvělou fazónu. V tabulce mu patří 3. místo, na němž má stejnou bilanci jako druhý Nymburk, tedy 14 výher a 7 porážek. V 11. kole porazil doma i Opavu (bez Kuby Šiřiny a Radka Kouřila), i když jen těsně 65:63. 

Dnešním zápasem zakončíme základní část Kooperativa NBL ročníku 2022/23. Protože tabulka je letos velice vyrovnaná a každý může porazit každého, bude také každá výhra velice důležitá. Navíc se naši basketbalisté chtějí svým fanouškům rehabilitovat za dva nepovedené zápasy s Ústím nad Labem.  

"Po vyřazení v Českém poháru hrajeme poslední utkání základní části KNBL proti Děčínu. Soupeř je aktuálně na třetím místě tabulky a letos podává výborné výkony. Pokud se chceme v tabulce posouvat nahoru, nesmíme doma zaváhat ani proti silným týmům. S Děčínem je to vždy tvrdý souboj a nebude tomu jinak ani zítra. Věříme, že fanoušci na nás nezanevřeli a přijdou nás podpořit v hojném počtu," spoléhá na věrné příznivce Petr Czudek.

"Děčín je jeden z nejsilnějších soupeřů v letošní lize. Po vyřazení v poháru se musíme zkoncentrovat na ligu. Doufám, že z nás spadne deka po dvou pohrách s Ústím a předvedeme divákům hru, kterou umíme a kterou chceme produkovat i v nadstavbové části, která přichází již příští středu" doplnil trenéra Luděk Larry Jurečka.

Oba budou s největší pravděpodobností postrádat na lavičce Radka Kouřila, který si ve středu s Ústím pohmoždil kotník a jeho start je tak velmi nejistý.

Utkání 22. kola Kooperativa NBL BK Opava - BK Armex Děčín se hraje v sobotu 4.2.2023 se začátkem v 18:00 hod. Přijďte naše kluky povzbudit!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.