26. 10. 2015

Debakl rezervy v Hradci Králové

Bez pěti hráčů základní rotace odjížděla naše rezerva na palubovku jednoho z favoritů 1. ligy a konečný výsledek tomu také odpovíd

Bez pěti hráčů základní rotace odjížděla naše rezerva na palubovku jednoho z favoritů 1. ligy a konečný výsledek tomu také odpovídal. 

Kromě zraněného Kryštofa Vlčka neodcestovali na východ Čech také Mirek Kvapil, Rosťa Dragoun, Tomáš Mičunek a Robin Matějka. První body padly až po třech minutách hry, ale pak se již domácí rozjeli a postupně si vytvořili uklidňující náskok. Ten zvýraznili ve druhé čtvrtině, když povolili Opavě pouhých 9 bodů a v poločase vedli již o 28 bodů. Bodová propast se po třetím dějství rozrostla na hrozivých 45 bodů, ale potupná stovka nakonec nepadla.

Kamilu Ihringovi se zápas nehodnotil dobře: "Do Hradce Králové jsme odjeli bez pěti hráčů užší rotace, přesto jsme chtěli i s torzem týmu domácí potrápit. V úvodu jsme k tomu měli šanci, když Hradec dal první body až po třech minutách, ale my na tom byli bohužel ještě hůř. Nedokázali jsme proměňovat volné střely, domácí se uklidnili a začali nás přehrávat na všech frontách. V poločase bylo jasné, že zápas se bude už jen dohrávat a jedinou otázkou bude, kde se zastaví skóre. Domácí nastoupili v té nejsilnější možné sestavě, potvrdili, že budou opět patřit k favoritům soutěže a my neměli šanci."

"U našich dorostenců se bohužel ukázalo, že co stačí v dorostenecké soutěži, to je u mužů velice málo. Je třeba, aby mladí hráči odehráli ve vyšší kategorii více zápasů a zvykali si na jinou hru. Toto utkání je třeba hodit rychle za hlavu a připravit se na domácí utkání. V pátek budeme hostit nováčka z Havířova, kde hrají mimo jiné Honza Lyčka, Marek Gerych a Michal Palát, kteří se objevili v minulosti i v opavském dresu," dodal ještě asistent trenéra rezervy.

Opava propadla ve všech herních činnostech, doskoky prohrála 31 - 55, úspěšnost šestek se zastavila na neuvěřitelných 28.6 %. Přísnější měřítko snese snad jen Víťa Branda. Porovnání týmového koeficientu užitečnosti (38 - 141) hovoří za vše.

Královští Sokoli - BK Opava B 96:55 (25:11 48:20 79:34)
Body: Kiršbaum 27, Majerík 22, Švandrlík 16, Mahler 10, Lachman 7, Kouřil a Žaba 5, Šírek 4 - Branda 13, Michal Ihring 12, Robert Dihel 11, Kukla 8, Vícha 6, Šimon Kurečka 4, Tomáš Dihel 1
Trojky: 27/9 - 31/7
TH: 15/11 - 7/2
Chyby: 16 - 19
Doskoky: 55 - 31
Rozhodčí: Blahout, Záruba
Diváků: 100

Jak už uvedl Kamil Ihring, další zápas odehraje naše rezerva v pátek 30.10.2015, kdy od 19:00 hod. bude hostit na své palubovce nováčka Start Havířov.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.