27. 12. 2016

Děčín po dobrém výkonu poražen

Tohle vítězství jsme potřebovali. Opavští basketbalisté otočili zápas s třetím Děčínem a do tabulky si připsali důležitou výhru.

Tohle vítězství jsme potřebovali. Opavští basketbalisté v úterý otočili zápas s třetím Děčínem a do tabulky si připsali důležitou výhru.

Od prvních minut se v Opavě hrálo utkání, které se muselo líbit. Severočeši vůbec nepůsobili jako tým, který má za sebou dlouhou cestu autobusem. V první čtvrtině si vypracovali sedmibodové vedení. Domácí se snažili, ale měli problémy s úspěšností střelby. Krásné zakončení předvedl  hostují Lukáš Palyza, který dal dalekonosnou trojku s klaksonem.

Ve druhé čtvrtině se začala Opava zlepšovat. Oživení přinesl Jakub Blažek, který zaznamenal pět bodů v řadě, samozřejmě řádil Kuba Šiřina. „Bavili jsme se o tom, že Děčín bude mít za sebou několika hodinovou cestu autobusem, že z toho musíme udělat naši výhodu. To se nestalo, hráli jsme v úvodu bázlivě,“ poznamenal Kuba Šiřina.

Třetí čtvrtina přinesla velké opavské představení. „Vylepšili jsme obranu a k tomu přidali kvalitní útok. Třetí čtvrtina rozhodla,“ podotkl autor sedmadvaceti bodů. Děčín působil v této fázi hry bezradně. Dělal chyby a za ně byl trestán.

Kdo čekal, že se Budínského výběr položí, mýlil. Válečníci se dokázali ve čtvrté desetiminutovce zvednout.  V jednu chvíli se smrskl náskok domácích na osm bodů. „Děčínu jsme to umožnili naší hrou. Dělali jsme školácké chyby. Nemůže se stát, aby si soupeř třikrát po šestkách útočně doskočil. Z toho se musíme poučit,“ zvedl varovně prst Jakub Šiřina a dodal: „Důležité je, že jsme vyhráli. Venku nám to moc nejde, doma musíme hrát na dvě stě procent.“

BK Opava – BK Armex Děčín 91:81 (18:25, 34:39, 69:51)

Body: Šiřina 27, Cvek 12, Blažek 11, Kouřil, Dragoun, Kvapil po 10, Gniadek 5, Bujnoch 4, Zbránek 2 – Palyza 19, P. Houška 16, Landa 15, Vyoral 11, J. Houška 6, Šiška 6, Krakovič 3, Pomikálek, Kroutil po 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Kapaňa. Fauly: 28:26. TH: 26/19:37/27. Dvojky: 21/36:18/44. Trojky: 10/27:6/20. Doskoky: 34:31. 5. chyb: 34. Gniadek, 36. Zbránek. Diváků: 1234. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina.