31. 10. 2015

Děčín zapomenut, Opava opět vyhrála

Opavští basketbalisté se oklepali z pondělní televizní porážky od Děčína. V sobotu dokázali vyhrát v Jindřichově Hradci.

Opavští basketbalisté se oklepali z pondělní televizní porážky od Děčína. V sobotu dokázali vyhrát v Jindřichově Hradci. Na jihu Čech se jim přitom dlouhodobě nedařilo. U rybníka Vajgaru prohrál výběr trenéra Petra Czudka čtyřikrát v řadě.

"Tohle vítězství je důležité i proto, že se nám podařilo zlomit čtyřzápasovou sérii bez vítězství na palubovce Jindřichova Hradce," vydechl si po utkání trenér Opavy Petr Czudek. Jeho tým ale nezačal dobře, domácí si udržovali vedení, které v úvodu druhé čtvrtiny narostlo na deset bodů.

"V prvním poločase jsme nehráli dobře. Nic nám nevycházelo, držely nás trestné hody. Důležité bylo, že jsme nechali soupeře více odskočit," podotkl opavský kouč. "Dělali jsme hloupé chyby, které soupeř trestal," pronesl jeden z nejlepších opavských hráčů, pivot Radim Kramný.

Po přestávce se nejdříve z perimetru trefil Vošlajer, naštěstí naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a Kuba Blažek dal taky trojku. Brzy se nám podařilo výsledek otočit, prsty v tom měl Radim Kramný. Opavu opět táhl Jakub Šiřina, který dával důležité koše a skvěle dirigoval hru favorita. "Rozhodující byly dva aspekty, udělali jsme jedenáctibodovou šňůru, druhým bylo to, že jsme měli zónu a soupeř na ni nenašel recept," shrnul Petr Czudek.

Jindřichův Hradec - BK Opava 67:82 (25:17, 44:41, 54:60)

Body: Nofflet 16, Vošlajer, Novák po 13, Zuzák 12, Šoula 8, Young 3, Melski 2 - Šiřina 17, Dragoun, Gniadek, Blažek po 12, Zbránek 10, Kramný 9, Cvek, Kvapil po 5. Fauly: 23:27. TH: 19/23:23/29. Trojky: 4:7. Doskoky: 44:41.