• BK Opava
  • Novinky
  • Derby je tady! Musíme do toho šlápnout a urvat další výhru, řekl David Zach

  10. 11. 2023

Derby je tady! Musíme do toho šlápnout a urvat další výhru, řekl David Zach

Sobota bude v opavské hale ve znamení derby. Do Opavy míří ostravská Nová huť. Regionálnímu rivalovi se letos vůbec nedaří, to ale neznamená, že na opavské kluky čeká lehký zápas. Na to upozorňuje i David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

„První důležitá věc je, že si musíme uvědomit, že se jedná o derby. Loňská sezona nám dostatečně dokázala, že zápasy s Ostravou nejsou pro nás samozřejmostí. Nějakým zápasem, který bychom měli brát na lehkou váhu,“ upozorňuje David Zach.

„To, že se Ostravě nedaří delší dobu, tak by svým způsobem pro nás mělo být více, než varováním,“ dodává jedním dechem opavský asistent. „Naopak Nová huť se bude chtít zvednout. Mezi pár dobrých výkonů, které doposud předvedla, se bude řadit ten proti nám z úvodu sezony. Soupeř se bude chtít vrátit v čase a podat dobrý výkon, jenž podal v prvním našem vzájemném souboji,“ řekl mladý trenér.

 

Vypadá to, že Opava se po menší výsledkové krizi dostala do pohody. Porazila Děčín, vyhrála v Pardubicích. „Byl bych opatrný s tím, že bychom se dostali na pohodu. Dvěma výhrami jsme se trochu uklidnili. Jedna věc je jaký výkon podáte, a druhá, zda vyhrajete nebo prohrajete. My jsme vyhráli, naše výkony ale nejsou optimální. Proti Děčínu jsme mohli vyhrát daleko větším rozdílem. Nyní v Pardubicích jsme mohli mít utkání daleko více pod kontrolou,“ zvedá prst David Zach. „Dařila se nám střelba, což bylo super. Na druhou stranu jsme se nemohli opřít o obranu a další věci. Víme to, cítíme to. Pracujeme na tom, abychom se dostali do pohody, ve které jsme byli na začátku sezony,“ podotkl David Zach.

I když se Ostravě nedaří, zatím k žádné personální rošádě u ní nedošlo. „Je zajímavé, že kádr Ostravy se zase tolik nezměnil, i když šňůra porážek tomu mohla nasvědčovat, že se budou dít velké změny,“ poznamenal David Zach. Jediným nováčkem je osmadvacetiletý Američan Jarrid Rhodes, který stihl odehrát za tým trenéra Cholevy tři zápasy. „Je vidět, že je posilou a platným hráčem. Ostrava zatím spoléhá na osu, kterou si přivedla na začátku sezony, té zatím dává důvěru,“ řekl David Zach.

A co bude na sobotního soupeře platit? „Jednoznačně tlak a vysoké tempo. Ostrava točí šest, sedm lidí. Mentálně to pro ně není jednoduché. Vědí, že jim plno zápasů uteklo mezi prsty a chtějí si co nejdříve připsat nějaké vítězství. Pokud budeme ale hrát nekompromisně a hrát s vysokým tempem a velkou rotací, měli bychom utkání zvládnout,“ zakončil David Zach.

Sobotní derby začíná v 17 hodin, vstupenky můžete koupit na TICKETPORTALU, on-line přenos pak poběží na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.