10. 01. 2024

Derby je tady! Povinnost velí Opavě postoupit

Dnes čeká na opavské basketbalisty boj na pohárovém poli. Opava míří do Nového Jičína, kde narazí na účastníka druhé nejvyšší soutěže.

Do utkání jdeme v roli velkého favorita a postup je povinností. Novojičínští ale vyslali o víkendu do slezské metropole varování v podobě nečekaného vítězství ve Svitavách. „Výhra Nového Jičína ve Svitavách vypadá z hlediska postavení obou týmů v tabulce jako překvapivá. Jičín má ale slušný kádr. Pro mne byly spíše překvapivé některé jejich porážky,“ řekl jeden z opavských asistentů Kryštof Vlček, který má první ligu dobře zmapovanou, jelikož je koučem opavské rezervy.

Největší hvězdou Nového Jičína je bezesporu Václav Bujnoch, který nejpovedenější část své basketbalové kariéry prožil právě v opavském dresu. „Venca Bujnoch je na první ligu nadstandardním pivotem. Kromě toho mají čtyři pendly z Ostravy. Nejdominantnější jsou Matěj Snopek a Matyáš Janů. Samozřejmě, že kvalitu mají také Igor Svoboda a Mikuláš Čank,“ komentuje Kryštof Vlček největší sílu soupeře.

„Pak mají v kádru kluky, kteří už hrají delší dobu pospolu,“ dodal. Opava jede do Nového Jičína v kompletním složení. „Nečeká nás lehký zápas, určitě bude vyprodáno. Nesmíme nic podcenit, abychom nedostali nějakou pohárovou facku,“ zakončil Kryštof Vlček. Duel začíná v 19 hodin.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.