• Novinky
  • Derby nabídlo drama, Opavu v závěru podržel Šiřina

11. 11. 2023

Derby nabídlo drama, Opavu v závěru podržel Šiřina

Třetí vítězství v řadě si připsali na konto opavští basketbalisté. Na domácí palubovce zvládli těžké derby s Ostravou. Úřadující mistr nakonec zvítězil 80:75.

První útok Opavě nevyšel, stejně tak ani soupeři. Skóre otevřel po necelé minutě hry jednou proměněnou šestkou Šimon Puršl. Na druhé straně zpod koše poslal Ostravu do vedení Williams. Za Opavské odpověděl trojkou Švandrlík. Po Farského šestkách svítil na ukazateli skóre stav 7:4. Nová huť kontrovala Williamsem. Tentýž hráč pak nasměroval Ostravské do jednobodového vedení. Trojka Majerčáka přinesla stav 8:11. Na opavské straně odpověděl stejným obnosem Jurečka. Necelé dvě minuty před prvním klaksonem vedli hosté 16:11. Poslední slovo měl Svoboda a po deseti minutách to bylo 13:19.

Účet druhého hracího období otevřel Pecháček. O pár chvilek později dal trojku Gniadek a bylo to o bod. Za hosty se prosadil Svoboda – 18:21. Za stavu 20:24 si došel Puršl pro koš s faulem. Bohužel opavský pivot šestku neproměnil. Majerčák a po něm Rhodes natáhli vedení Ostravy na sedm bodů. O další změnu skóre se postaral trojkou Mokráň. Ještě předtím ale úplně na šestkách selhal Williams. Vyrovnaný basketbal pokračoval. Nakonec po Jurečkově koši se šlo do kabin za sta 37:39.

V úvodu druhého poločasu srovnával trojkou Puršl na 40:40. A když se z perimetru trefil Farský, vedli Opavští 43:40. Favorit se pokoušel o trhák, ten mu ale nevycházel. Majerčák si došel pro koš s faulem a bylo to 46:46. Za stavu 50:48 dal trojku Jurečka. Jenomže z dálky umí i Majerčák. Opava kontrovala dálkovým pokusem Gniadka. Po třetí čtvrtině vedl opavský výběr 59:54.

Do čtvrté čtvrtiny vstoupili domácí díky Šiřinovi dobře. Po chytré akci se sám pod košem ocitl Mokráň – 65:59. Nicméně Nová huť se nepoložila a po šestkách Mičky se dotáhla na dva body a bylo zaděláno na drama. V kritických momentech svůj tým ale podržel kapitán Šiřina a Opava zápas dotáhla do vítězného konce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – NH Ostrava 80:75 (13:19, 37:39, 59:54)

Body: Jurečka 15, Puršl 14, Mokráň 11, Pecháček 10, Šiřina 9, Gniadek 8, Farský 7, Švandrlík 3, Kouřil 2, Slavík 1 - Majerčák 18, Williams 15, Rhodes 13, Svoboda 11, Heinzl 6, Jeter 5, Mička 4, Snopek 3.

Rozhodčí: Kučírek, Dombrovský, Kovačovič. TH: 24/15:15/10. Trojky: 9:11. Doskoky: 34:30. Fauly: 18:24. Diváci: 1835.