28. 09. 2016

Derby nám vůbec nevyšlo

Bohužel vítězná série opavských basketbalistů skončila.

Bohužel vítězná série opavských basketbalistů skončila. Středeční zápas druhého kola náš tým vůbec nezvládl, vyhořeli jsme úplně v útoku.

Už úvod utkání naznačoval, že Opava není v pohodě. Dlouhých pět minut čekala, než vstřelí koš. V té době prohrávala 7:0. Do zápasu se nakonec dostala, v jednu chvíli i vedla, bohužel náskok se jí nepodařilo navýšit. Rozhodla čtvrtá čtvrtina, kterou Opavští prohráli 21:6. V tomto zápase jí úplně odešla střelba z dálky, dát pět trojek, je žalostně málo.

„Jeli jsme si do Ostravy pro vítězství, ale chyběla nám basketbalovost, neříkám, že by hráčům chyběla snaha, ale dnes to nebyla Opava, na kterou jsou naši fanoušci zvyklí. Tím se jim chci omluvit. Pokud budeme hrát takhle, nemáme v soutěži šanci,“ řekl po zápase opavský trenér Petr Czudek. „Vypadalo to, že týmem, který se skládá, jsme my a ne Ostrava. Dušan Medvecký v tomto směru odvedl kus práce,“ doplnil náš trenér.

Opava se pyšní jednou s nejkvalitnější dvojici rozehrávačů v soutěži. Ve středu ale neexceloval Jakub Šiřina s Radovan Kouřilem, nýbrž malý Američan v domácím dresu Max Guercy. Sice zvláštně střílel trojky, ale svýma dvěma pokusy poslal Opavu definitivně do kolen.  „Myslel jsem si, že Ostravu přehrajeme na rozehrávce, kde máme dva kvalitní borce, bohužel se tak ale nestalo. Guercy dirigoval hru Ostravy, navíc dal ve čtvrté čtvrtině dvě důležité trojky. Nedopustil ve hře žádný chaos. My jsme bohužel dnes hráli strašně hloupě,“ zakončil zklamaný Petr Czudek.

NH Ostrava - BK Opava 68:53 (14:12, 31:32, 47:47)

Body: Sevlie a Bratčenkov 18, Smith 15, Guercy 12, Bohačík 4, Alič 1 - Gniadek 14, Vlček 10, Jurečka 7, Bujnoch 6, Kouřil 5, Cvek a Šiřina 4, Blažek 3. Rozhodčí: Hošek, Blahout, Linhart. Chyby: 17:17. TH: 7/12:10/11. Dvojky: 17/36:14/31. Trojky: 9/25:5/32. Doskoky: 47:29.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.