• BK Opava
  • Novinky
  • Devatenáctce výjezd nevyšel. Nedělní zápas špatný nebyl, řekl trenér Štěpánek

  20. 02. 2024

Devatenáctce výjezd nevyšel. Nedělní zápas špatný nebyl, řekl trenér Štěpánek

Bez hlavního kouče Kryštofa Vlčka vyrazila extraligová devatenáctka k těžkým zápasům do Písku a Prahy. Tým měl na povel Jiří Štěpánek, pro kterého šlo o trenérskou premiéru.

Opavskému výběru se tentokrát nedařilo. Obě střetnutí prohrál. Slezanům patří v aktuální tabulce druhá příčka, když mají stejně bodů jako vedoucí Jindřichův Hradec.

„Před zápasem jsme si řekli několik taktických pokynů, a to hlavně ohledně soupeřových hráčů a nepříjemné nátlakové obraně,“ začal o zápase hovořit Jiří Štěpánek. „V první čtvrtině se projevila mírná nervozita na obou stranách, když na první koš se čekalo necelé tři minuty. Trápili jsme se v útoku a nevěděli si rady s jejich zónou. Do kabin jsme šli za stavu minus osm,“ přidal opavský kouč další postřeh k prvnímu poločasu.

Druhý poločas Slezanům nevyšel. „V poločase jsem zadal jasné pokyny, a to jak hrát proti soupeřově zóně a pressingu. Bohužel jsme si to nevzali k srdci. Kluci se začali schovávat, nikdo nechtěl vzít zodpovědnost na sebe a přejet ani půlku. A akci do zóny jsme poprvé použili až v průběhu poslední čtvrtiny,“ štvalo Jiřího Štěpánka. „Bylo to pro mě zklamání, ale také velká zkušenost ohledně důrazu a vedení týmu. Písek nás v druhém poločase zasloužené přejel a my odcházeli s výpraskem,“ zakončil hodnocení zápasu s píseckými Sršni.

 

Sokol Písek - BK Opava 79:46 (17:12, 33:24, 59:36)

Body: Klement 13, Bečka 12, Svoboda 11, Křesina 10, Vallet 8, Kopunec 7, Zita 7, Šimonek 5, Benda 3, Procházka 3 - Henzl 13, Motyčka 9, Scholz 6, Kadaňka 5, Arendarčík 4, E. Myšák 4, Czudek 3, Přecechtěl 2.

Rozhodčí: Salvetr, Podhůrský. TH: 16/10:21/12. Trojky: 11:2. Doskoky: 57:49. Fauly: 24:18. Diváci: 150.

 

V neděli se Opava představila na palubovce pražských Tygrů. „Šlo o úplně jiný zápas. Vzal jsem si ponaučení z předchozí dne a snažil se být mnohem důraznější a aktivnější. I kluci byli o něco lépe mentálně připravení,“ vracel se Jiří Štěpánek ke druhému duelu. „Zápas byl ze začátku hodně vyrovnaný, přesto se nám podařilo v průběhu poločasu mírně odskočit, bohužel Tygři Praha v závěru poločasu více zabojovali a skóre vyrovnali,“ pokračoval trenér BK Opava.

Ve druhém poločase Pražané strhli vítězství na svou stranu. „Po změně stran nám opět zcela nevyšel vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme měli zcela vlažný start a šli rychle do osmibodové ztráty. Hodně držel Jáchym Henzl, který trefil několik těžkých střel. Cením si velké bojovnosti kluků, že se dokázali vrátit do zápasu a zdramatizovat koncovku. Škoda poslední akce, která sice nevyšla, jak měla, ale závěrečnou střelu nám dala. V té již Jáša štěstí neměl. Odjíždíme sice dvakrát poražení, ale za nedělní duel jsem v celku spokojený,“ přiznal Jiří Štěpánek dodal: „Každopádně pokud chceme pomýšlet na něco lepšího než play-off, musíme vyhrávat i těžší zápasy. Z toho by si borci měli něco vzít. Snad ještě někdy dostanu příležitost, jelikož i pro mě to byla obrovská zkušenost, za kterou bych chtěl Kryštofovi poděkovat. Snad se mi již příště povede lépe.“

 

Tygři Praha – BK Opava 90:87 (19:24, 45:45, 74:62)

Body: Bubeník 19, Bělohradský 17, Černý 16, Skřivánek 13, Matušík 11, Zeithammer 11, Valeš 3 - Henzl 32, Scholz 20, Czudek 15, Arendarčík 5, Motyčka 5, E. Myšák 5, Přecechtěl 4, Kadaňka 1.

Rozhodčí: Pazourek, Jodl. TH: 21/13:27/20. Trojky: 11:15. Doskoky: 48:41. Fauly: 22:21. Diváci: 132.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.