• BK Opava
  • Novinky
  • Do Opavy míří Olomoucko! Hanáky drží zahraniční hráči

  01. 12. 2023

Do Opavy míří Olomoucko! Hanáky drží zahraniční hráči

Po Lize mistrů musí opavští basketbalisté rychle přepnout na českou ligu. Už v sobotu je na domácí palubovce čeká Olomoucko. Hanáci se v poslední době dostali do slušné formy. Naposledy na vlastní palubovce porazili nebezpečné Brno.

„Olomoucko v poslední době předvádí solidní výkony. Z posledních čtyř utkání si připsalo tři vítězství. Dvakrát vyhrálo v Alpe Adria Cupu a jednou v české lize. Navíc i s Kolínem odehráli dobré utkání. O jeho osudu rozhodl poslední střelou zápasu kolínský Adam Číž,“ začal hovořit k sobotnímu duelu David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Olomoucko z pozice hlavního kouče vede americký odborník Andy Hipsher. „Svou filozofii nemá postavenou na systému. Hodně využívá individuálních dovedností hlavně zahraničních hráčů,“ vypozoroval opavský asistent. „Bývá běžnou praxí, že zahajovací pětka je sestavena ze čtyř amerických a jednoho britského hráče,“ přidal další postřeh David Zach.

Opava se bude muset před zápasem vypořádat s únavnou, protože cesta do francouzského Dijonu nebyla vůbec jednoduchá. „Když chcete hrát evropské poháry, musíte s cestováním počítat. Rozhodně bych se na to nevymlouval,“ zdůraznil David Zach. „V předzápasové přípravě si musíme dobře načíst hlavně silné stránky zahraničních hráčů soupeře a na ně se připravit. Musíme udělat všechno pro to, abychom byli doma úspěšní."

Opavští fanoušci se mohou těšit, že poprvé v opavském dresu uvidí v akci americkou posilu Marquese Townese. Sobotní duel má začátek v 17 hodin a sledovat ho můžete také na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.