• BK Opava
  • Novinky
  • Do Opavy míří rozjeté Pardubice. Úspěch přinese zodpovědný výkon, nabádá David Zach

  12. 01. 2024

Do Opavy míří rozjeté Pardubice. Úspěch přinese zodpovědný výkon, nabádá David Zach

Zvedající se Pardubice míří do Slezska. Východočeši doplnili kádr a poslední tři zápasy dotáhli do vítězného konce. Na Opavské nečeká rozhodně jednoduché utkání. Velký respekt budí sedmadvacetiletý křídelník Kameron Chatman, který loňskou sezonu dohrával v Brně.

„Pardubice vstupovaly do sezony s velkým očekáváním, a to nejen na poli české ligy. Chtěly postoupit i do hlavní části FIBA EUROPE Cupu, ve které hraje Nymburk. Svedly velké boje se Zaragozou. Vypadalo to nadějně, nakonec ale jejich boj o Evropu skončil neúspěchem,“ přidal první postřeh směrem k sobotnímu soupeři David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „Zůstaly pouze v domácí soutěži. Bylo vidět, že to týmem otřáslo,“ pokračoval opavský asistent. Beksu opustil nejlepší střelec Marcus Arnold, který zamířil do tureckého celku Aliaga Petkim. A aby toho nebylo málo, tak na vlastní žádost skončil trenér Repeša. Jeho místo zaujal dosavadní asistent Vanja Miljković.

„My už jsme narazili v první části soutěže na tým, který hrál v užší sestavě,“ podotkl David Zach. Od té doby sáhli Pardubičtí k posílení. „Na pozici čtyři získali Chatmana, kterého si můžeme pamatovat z loňské sezony, a to z Brna. Je to dobrý střelec. Je zejména nebezpečný na útočné polovině, horší už to má s obranou,“ přiblížil David Zach. Dalším nováčkem je Tyere Marshall. „Měl by zvýšit pardubickou sílu pod košem. Zároveň tým doplnil navrátilec Svojanovský. Dá se říci, že tým, který byl v nějaké krizi, co se týká hráčů, tak je stabilizovaný,“ zvedl prst mladý kouč. "V současné době to vypadá, že Pardubice se odrazily a bojujou stále o účast v A1. Vypadají, že tahají za delší provaz v souboji s Pískem a určitě k nám přijedou s tím, že chtějí prodloužit tu vítěznou sérii,“ má jasno David Zach.

A co bude na Pardubice platit? „Musíme respektovat jejich sálu a k utkání přistoupit zodpovědně na všech pozicích. Soupeř má velmi kvalitní tým. Vyoral, Pekárek, Švrdlík, Potoček nebo Skifič mají velkou kvalitu. Musíme být od prvních minut dominantní a využít jejich slabých míst. Čeká nás zocelený soupeř, na druhou stranu to není pevně promazaný stroj, který by se nedal porazit,“ zakončil David Zach.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.