16. 05. 2017

Do Pardubic si povezeme jednadvacetibodové manko

Domácí loučení s letošní sezonou se nám nepovedlo. Po bezkrevném výkonu jsme s Pardubicemi jasně prohráli.

Domácí loučení s letošní sezonou se nám nepovedlo. Po bezkrevném výkonu jsme s Pardubicemi jasně prohráli.

V úvodních minutách to s Opavou až tak špatně nevypadalo. Vedli jsme 9:5, jenomže jak se nakonec ukázalo, bylo to naposled. Beksa díky dvěma trojkám výsledek otočila. Trefili se Kotas s Burnettem. Náš tým se již zvednout nedokázal.

Ve druhé čtvrtině  nám ještě více začala dělat problémy obrana Beksy.  Nebyli jsme se schopni trefit, vůbec nám nešla střelba z dálky. Soupeřův náskok narůstal, stejně jako jeho sebevědomí. Opava se nezvedla ani po přestávce. Nakonec prohrála o jednadvacet bodů a vidina bronzových medailí je v nedohlednu. „Neměli jsme energii. Soupeř ano, šel od prvních minut za vítězstvím,“ řekl asistent trenéra Petra Czudka Petr Valeček. „Bohužel, takhle se o bronz nehraje. Měli bychom se všichni podívat do zrcadla,“ zlobil se křídelník Viktor Cvek. „Porazili jsme doma Nymburk a zřejmě jsme si mysleli, že Pardubice porazí samy, realita byla ale jiná,“ krčil rameny.

BK Opava – BK JIP Pardubice  67:88 (19:24, 30:44, 50:67)

Body: Zbránek 15, Klečka 13, Dragoun, Cvek a Blažek 7, Kvapil  6, Šiřina 5, Bujnoch 3, Kouřil a Jurečka 2 – Burnett 18, Švrdlík 15, Walla a Autrey 13, Pandula 11, Nečas 7, Půlpan 6, Kotas 3, Kohout 2. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Vondráček. Fauly: 21:23. TH: 20/24:13/19. Dvojky: 16/31:27/46. Trojky: 5/33:7/23. Doskoky: 28:41. 5 chyb: 34. Bujnoch. Diváci: 1212. Nejlepší hráč: Kamil Švrdlík.