09. 04. 2016

Do série lépe vstoupily Pardubice

První zápas čtvrtfinálové série opavským basketbalistům nevyšel. S pardubickou Beksou téměř před plnými tribunami prohráli.

První zápas čtvrtfinálové série opavským basketbalistům nevyšel. S pardubickou Beksou téměř před plnými tribunami prohráli.

Opavě se utkání nepovedlo podle představ. První pokus o trhák ještě odvrátila, a po šestkách Lyčky dokonce vedla. Jenomže přišla třetí čtvrtina, ve které utekli Východočeši na deset bodů, a bylo zle. Opavě nešla upřít snaha. Ovšem Pardubice byly v laufu, hlavně Wall a Autrey, kteří trefovali téměř vše. Hlavně dvě rychlé trojky prvně jmenovaného ve třetí desetiminutovce byly velmi důležité.

Dalším faktorem, ve kterém domácí zaostávali, byl doskok. Nyní se série stěhuje do Pardubic, kde se hraje ve středu. Do té doby musí domácí hodně věcí vylepšit. „Do třetí čtvrtiny jsme viděli vyrovnaný basketbal.  Dařilo se nám udržovat mírné vedení. Nakonec rozhodla třetí čtvrtina, ve které jsme odskočili na deset bodů, a to rozhodlo,“ řekl k zápasu asistent pardubického trenéra Tomáš Bartošek.

„První krok se nám nepodařilo udělat.  Více energie bylo cítit z Pardubic. Naši hráči, kteří play-off doposud nehráli, podlehli atmosféře. První pokus o trhák jsme ještě odvrátili, druhý už ne. Škoda, že se nikdo nepřidal ke Kubovi Šiřinovi, který opět odehrál excelentní zápas,“ hodnotil zápas Petr Czudek. „Měli jsme problémy s tvrdou obranou Pardubic. Jdeme ale dál, šlo o první zápas, ve středu se pokusíme uspět v Pardubicích,“ zakončil trenér BK Opava.

BK Opava – BK JIP Pardubice 69:86 (17:24, 36:37, 52:63)

Body: Šiřina 23, Blažek 12, Cvek 7, Gniadek 6, Lyčka 5, Dragoun a Zbránek 4, Kvapil a Jurečka 3, Gniadek 2 – Wall 23, Autrey 19, Pandula 14, Nečas 10, Pulpán a Švrdlík 8, Kotas 4. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Kurz. Fauly: 21:22. TH: 18/22:11/18. Dvojky: 15/30:21/39. Trojky: 7/24:11/23. Doskoky: 20:36. 5 chyb: 33. Gniadek, 33. Cvek. Diváků: 2414. Nejlepší hráč: Joseph Wall.