• BK Opava
  • Novinky
  • Do Slezska míří děčínští Válečníci. Na palubovce to bude jiskřit, očekává David Zach

  03. 11. 2023

Do Slezska míří děčínští Válečníci. Na palubovce to bude jiskřit, očekává David Zach

Na reprízu loňského finále se mohou těšit basketbaloví fanoušci Opavy. Ve slezské metropoli se totiž v sobotu představí děčínští Válečníci. Podle slov Davida Zacha, jednoho z asistentů trenéra Petra Czudka se dá očekávat velká emoční bitva.

„Děčín je náš dlouholetý rival, máme s ním historii loňského finále. V přípravě jsme s ním odehráli emocemi našponovaný zápas v Levicích. Myslím si, že je to dostatečná zkušenost proto, abychom věděli, co nás čeká,“ začal na téma Děčín hovořit David Zach. „Sobotního soupeře známe, víme v čem je silný, víme v čem je naše kvalita. Na to se musíme zaměřit a odrazit naši černou sérii,“ podotkl.

Opava naposledy prohrála v Lize mistrů s francouzským Dijonem. Vypadlo to, jako by ji chyběla jiskra. „Nenazval bych to, že nám chyběla jiskra. Nemáme zkušenosti s tak vysokou kvalitou týmů, s kterými se potkáváme v Lize mistrů. To je realita,“ zvedl prst David Zach. „Když srovnáte rozpočet s Dijonem, Patrasem a naším, je to diametrální rozdíl. Je v podstatě krásné, že si naši kluci s nimi mohou zahrát,“ poznamenal asistent Petra Czudka a přidal další postřeh: „Prostě je to tlak, s kterým jsme se nedokázali v Řecku ani nyní s Dijonem vyrovnat. Nepodáváme naše nejlepší výkony. Věřím, že kdybychom je podávali, tak zápasy budou přinejmenším zajímavější a nebudou končit tak vysokými rozdíly. Je to věc, kterou se zatím učíme. Štve nás to, chceme s tím něco udělat. Není to tak jednoduché, že bychom to změnili ze dne na den.“

 

Válečníkům patří v aktuální tabulce šestá příčka. „Děčín pokračuje v nastaveném trendu, který přišel s hlavním trenérem Greplem. Obměnil trochu mužstvo, drží si ale filozofii, kterou měl. Posílili na pivotu, přivedli Maksima Šturanoviće z Hradce Králové. Nicméně netrefili úplně náhradu za Nicholse,“ monitoruje David Zach severočeský tým.

Michael Cubbage skončil po pár zápasech. Jeho místo zaujal Myles Carter. „Poslední zápasy ukazují, že v Děčíně si to sedlo dobře. Velkou kvalitu mají Walker, Pomikálek nebo Kroutil. Bude to velký soupeř, na kterého se musíme dobře připravit,“ upozornil David Zach.

Bude sobotní zápas opět emočně vypjatý? „Obávám se, že ano,“ pousmál se opavský asistent. „Historie, typy hráčů a hlavně trenér Grepl, který podporuje válečnického ducha, to vše nasvědčuje tomu, že v sobotu to bude opět jiskřit. Děčín hraje s emocemi, vášnivě. Ten, kdo sledoval zápas v Levicích, viděl, že tam lítají jiskry. Věřím, že v sobotu vše bude v rámci fair play. Zápas bude mít náboj a bude se fanouškům líbit,“ zakončil David Zach.

Utkání začíná v sobotu až ve 20 hodin, důvodem takto pozdního začátku je přímý přenos na ČT sport.

Vstupenky je možné zakoupit na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.