04. 03. 2016

Dobrá obrana slavila úspěch

Opavští basketbalisté porazili v páteční předehrávce Kolín. Klíčem k úspěchu byla kvalitní obrana Slezanů.

Opavští basketbalisté porazili v páteční předehrávce Kolín. Klíčem k úspěchu byla kvalitní obrana Slezanů.

 

Potěšujícím zjištěním byl fakt, že do zápasu mohl nastoupit náš kapitán Jakub Šiřina. Hned od prvních minut bylo vidět, že Kuba má chuť. První koš zaznamenal ale druhý Kuba, a to Blažek. Jeho trojkový pokus byl úspěšný. Opava hrála zodpovědně z obrany a Středočeši měli velký problém se prosadit. „Trápili jsme se v útoku. Opava dobře bránila, velké problémy nám dělala její zóna,“ přiznal Predrag Benaček, trenér Kolína.

 

Ve druhé desetiminutovce sice šel Kolín na chvíli do pětibodového vedení, ale bylo to jen několika vteřinová epizoda. Opavský vycházela i střelba z dálky. „Věděli jsme, že Kolín se zatahuje, proto jsme se pokoušeli o střelbu z venku. Ta nám vycházela,“ pochvaloval si Petr Czudek.

Kolín ještě po přestávce chtěl zápas zdramatizovat, ale více  než přiblížit se na dva body, se mu nepodařilo.  Opava mu toho totiž více nedovolila. Čtvrtá desetiminutovka se již stala jasnou kořistí Slezanů.  „Víme, že každé utkání je pro nás důležité, pokud chceme uhájit čtvrtou příčku. Kluky dnes musím pochválit za zodpovědný výkon. Vyhráli jsme všechny čtyři čtvrtiny, jsem rád, že naše zóna byla úspěšná,“ hovořil o zápase Petr Czudek. „Náš tým prokázal, že má charakter. S velkým sebezapřením hrál Luděk Jurečka, který má problémy s ramenem,“ dodal spokojený trenér.

„Opava vyhrála zaslouženě. Gratuluji ji k tomu. My jsme vyrobili hodně ztrát, Opava  trestala naše chyby,“ uzavřel Benaček.

BK Opava - BC Geosan Kolín 76:64 (15:10, 35:28, 53:43)

Body: Šiřina 16, Jurečka 14, Blažek a Gniadek 12, Cvek 11, Zbránek 4, Lyčka 3, Vlček a Kramný 2 - Skinner 14, Glover a McEachin 13, Machač 10, Vocetka 5, Ličartovský 3, Hunt, Horák a Aušprunk 2. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Nejezchleb. Chyby: 21:21. TH: 10/14:13/16. Dvojky: 18/32:18/40. Trojky: 10/31:5/20. Doskoky: 28:32. Diváků: 757. Nejlepší hráč:  Luděk Jurečka.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.