05. 02. 2020

Dobrá práce, Děčín poražen

Opavský tým oplatil Děčínu porážku z Alpe Adria cupu.

Opavský tým oplatil Děčínu porážku z Alpe Adria cupu. Slezané zlomili odpor svého soka ve třetí čtvrtině. Výraznou měrou se na tom třemi rychlými trojkami podílel Jakub Šiřina.

Do opavské sestavy se po viróze vrátil pivot Martin Gniadek a zvládl sedmnáct minut. Opava se rozjížděla pomalu. „Děčín je kvalitním soupeřem, opět se na nás dobře připravil,“ konstatoval opavský křídelník Jakub Slavík. Domácí náskok soupeře v prvním poločase dotahovali. Střelecky při chuti byl Vašek Bujnoch, na druhé straně to padalo Šimonu Ježkovi. Na palubovce to místy pořádně jiskřilo.

„Přesně takové jsou zápasy s Děčínem. Nedáme si ani centimetr zadarmo. Navíc jsme měli soupeři co vracet,“ podotkl Slavík.

Zlom utkání přišel ve třetí čtvrtině. Jeho osud vzal do svých rukou Kuba Šiřina, dal tři trojky a Válečníkům pořádně brnkal na nervy. Děčín se snažil s výsledkem něco udělat, ale nešlo mu to.

„Zlepšili jsme po přestávce obranu, a to rozhodlo,“ míní Jan Švandrlík, který se v posledních utkáních dostává do pohody. Severočechům poslal čtyři úspěšné trojkové pozdravy. „Odvetu za Alpe jsme Děčínu dali. Teď je zkusíme zaskočit ve čtvrtek. Kůži rozhodně neprodáme lacino,“ slíbil Jakub Slavík.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – BK ARMEX Děčín 91:77 (23:26, 48:48, 73:58)

Body: Bujnoch 21, Šiřina 19, Švandrlík 14, Jurečka 12, Klečka a Slavík 7, Dragoun 6, Gniadek 5 - Ježek 16, Vukosavljević 14, Šiška 12, Pomikálek 10, Autrey 9, Kroutil 7, Žikla 5, Carlson a Feštr Lukáš 2. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Jedlička. TH: 20/14:29/18. Trojky: 17:7. Doskoky: 35:34. Fauly: 25:22. Diváci: 743.