09. 12. 2023

Dobrá práce Opavy, Slavii dala stovku

Skvělé představení předvedli opavští basketbalisté. Na domácí palubovce si připsali sedmé vítězství v řadě, když porazili Slavii Praha 110:67.

Opava během chvilky trefila tři trojky a vedla 11:2. Trefili se Švandrlík, Townes a Mokráň. Slavia se ale dokázala rychle oklepat a po necelých pěti minutách hry stáhla vedení Slezanů na tři body. Po Sheltonově zakončení to bylo jen 12:9. Okereafor poslal Pražany dokonce do vedení. To ale mělo jepičí život. Šiřina čtyřmi body v krátkém časovém sledu vrátil svému týmu vedení zpět. V 8. minutě našel dlouhou přihrávkou Gniadek Farského a bylo to 22:13. A Gniadek se zapsal brzy i mezi střelce, když proměnil otevřenou trojku – 27:15.

Opava si ve druhé čtvrtině držela náskok. Po akci Jurečky a zakončení Švandrlíka to bylo 34:22. Po smeči Pecháčka se blýskl na druhé straně trojkou Mareš. V závěru druhého poločasu se z dálky trefil Šiřina – 47:36. A opavský kapitán se trefil i zpod koše. První poločas vyhrál favorit 52:38.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Opavští nadále kralovali. Po Jurečkově trojce vedli o dvacet bodů – 63:43. Úřadující mistr po zbytek zápasu bavil diváky pohlednými akcemi a nakonec vyhrál 110:67.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SK Slavia Praha 110:67 (27:18, 52:38, 92:49)

Body: Townes 17, Šiřina 15, Pecháček 13, Slavík 13, Jurečka 12, Farský 9, Mokráň 9, Puršl 8, Švandrlík 8, Gniadek 6 - Varner II 15, Agravanis 14, Shelton 12, Pumprla 9, Mareš 6, Okereafor 5, Thompson 4, Šťovíček 2.

Rozhodčí: Baloun, Ulrych, Kubiš. TH: 22/28:17/28. Trojky: 14/32:4/22. Doskoky: 44:28. Fauly: 21:24. Diváci: 1450.