21. 04. 2019

Dobře rozehraný zápas dopadl špatně

Není to dobré. Našim basketbalistům utekl i druhý zápas čtvrtfinálové série s Děčínem.

Není to dobré. Našim basketbalistům utekl i druhý zápas čtvrtfinálové série s Děčínem. Ve válečnickém doupěti jsme prohráli 90:82. Stále ale ještě není nic ztraceno. Severočeši jsou hratelní.

Opava měla skvělý začátek. V první čtvrtině se začala budovat náskok. V dobrém rozpoložení byl kapitán Kuba Šiřina, kterému to padalo z dálky. Opavské vedení se vyšplhalo na sedmnáct bodů. „Dali jsme do hry na začátku hodně energie a za to jsme byli odměněni,“ podotkl Kryštof Vlček. Jenomže Válečníci se nevzdali. K velkému výkonu se rozehrálo duo Autrey – Feštr. „Přestali jsme být tolik důrazní, Děčín začal stahovat a vrátil se do hry,“ povzdechl si asistent Petra Czudka.

Ve třetí čtvrtině už Děčín vedl o sedm bodů. Slezany nakopl Míra Kvapil, který sám skóre dorovnal. „Bohužel přišla čtvrtá čtvrtina, kterou jsme začali špatně. Děčín těžil z našeho nedůrazu na útočném doskoku a vyhrál i druhé utkání,“ zakončil Kryštof Vlček.

Děčín – BK Opava 90:82 (14:28, 43:45, 71:71)

Body: Autrey 26, Šiška 15, Carlson, Krakovič po 11, Feštr 10, Ježek, Pomikálek po 5, Landa 4, Kroutil 3 - Šiřina 22, Bujnoch 11, Gniadek, Kvapil po 9, Dragoun, Klečka, Zbránek po 8, Kouřil 4, Jurečka 3. Rozhodčí: Blahout, Kec, Jeřáb. TH: 24/18:17/14. Trojky: 10:10. Doskoky: 35:33. Fauly: 20:23. Diváci: 850. Stav série: 2:0.