12. 02. 2016

Dobrý vstup béčka do nadstavby

Úspěšně odstartovala naše rezerva elitní skupinu C 1. ligy, když si poradila s béčkem USK Praha.

Ani jeden tým nebyl ve čtvrtek kompletní, naše trenérské duo například postrádalo pendly Mirka Kvapila a Rosťu Dragouna, navíc Kryštof Vlček bojoval kromě soupeřů i s nachlazením a Tomáš Mičunek dorazil až v průběhu druhé půle. Hostující trenér Petr Jachan přivezl do Opavy devět mladých borců a dostál své pověsti. Jeho pokyny a výtky svěřencům byly slyšet určitě až u Hlásky na Horním náměstí.

Zápas začal úspěšnou trojkou Jirky Dihla, ale pak se skóre příliš neposouvalo a v polovině první čtvrtiny byl stav 5:5. Její závěr ale vůbec našim klukům nevyšel a tak šli do druhého dějství se šestibodovým mankem. To hosté jestě zvýraznili, ale pak přišla desetibodová opavská šňůra a začínalo se v podstatě znovu. Trojka Robina Matějky a úspěšné šestky Michala Ihringa znamenaly, že do šaten šla Opava za vedení 28:22.

Po pauze se naše vedení přehouplo přes deset bodů, ale mladý pražský tým dokázal stáhnout na tři body. To se do jisté míry opakovalo i v poslední čtvrtině. Patnáctibodová šňůra na začátku posunula Opavu dokonce do osmnáctibodového vedení, ale necelé dvě minuty před koncem byl stav jen 71:65. Závěr ale naši basketbalisté zvládli a odměnou jim byla výhra 77:65.

"Přijel rychlý běhavý soupeř. Chyběli mu sice dva tři nejlepší hráči, ale i my jsme hráli bez dvou pendlů, navíc jsme museli trochu šetřit Kryštofa Vlčka. Dnes to byl trochu jiný basket než na jaký jsme byli zvyklí v základní skupině a chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli. Naše silnější sestava ale zkušeností nakonec mládí přehrávala," začal s hodnocení Petr Valeček.

"Líbila se mi pražská obrana, která nám nedovolovala volné střely, zato naše obrana s přebíráním nám moc nešla. V druhé půli nám ale silnější sestava vždycky získala dostatečné vedení a mohli si zahrát všichni. Za tohle vítězství jsme moc rádi," dodal ještě trenér rezervy.

Nejlepšími hráči byli Jirka Dihel (18 bodů, 5 doskoků, 2 bloky, val. 22) a Robin Matějka (16 bodů, trojky 4/4, 4 doskoky, val 20). Slabinou byla opět střelba trestných hodů, kterých naši borci minuli hned 14 (40/26, 65 %), ale vynahradili to úspěšnými trojkami (20/9, 45 %). Zajímavostí zápasu bylo hned 9 bloků (5 - 4).

BK Opava B - USK Praha B 77:65 (11:17 28:22 48:43)
Body: Jiří Dihel 18, Matějka 16, Vícha 10, Vlček 8, Branda a Michal Ihring 7, Robert Dihel a Dominik Ihring 5, Mičunek 1 - Sehnal 21, Tůma 15, Ťažký 9, David Chaloupka 8, Kryštof Chaloupka 7, Petružela 3, Bláha 2
Trojky: 20/9 - 23/8
TH: 40/26 - 29/17
Chyby: 26 - 29
Doskoky: 28 - 26
Rozhodčí: Kapl, Komprs
Diváků: 58

Další zápas sehraje naše rezerva opět doma, tentokrát s rezervou Nymburku. Utkání začne v pátek 19.2.2016 v 19:00 hod., vstup zdarma.