18. 03. 2020

Doporučeno ukončení letošního ročníku KNBL

Asociace ligových klubů dnes na své členské schůzi odhlasovala ukončení letošního ročníku KNBL

Přinášíme zprávu o rozhodnutí ALK ze středy 18.3.2020.

Asociace ligových klubů dnes na své členské schůzi odhlasovala ukončení letošního ročníku basketbalové ligy mužů Kooperativa NBL, a to z důvodu aktuálního vývoje pandemie koronaviru, znemožňující v nejbližších týdnech konání sportovních akcí. Výsledek hlasování asociace je doporučením pro Výbor České basketbalové federace, který má během dneška ukončení soutěže definitivně potvrdit.

"Asociace ligových klubů se na tomto kroku shodla valnou většinou hlasů," informoval po skončení schůze předseda ALK NBL Tomáš Kotrč.

 Zatím ale nebyl určen mistr, ani závěrečné pořadí soutěže. A teprve upřesněna bude i situace kolem baráže (o jedno místo v příštím ročníku NBL), kterou má sehrát poslední tým letošního ročníku NBL a finalisté první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže.

 "Konečné pořadí včetně potvrzení mistra bude stanoveno až Výborem ČBF i na základě ukončení nižších soutěží. Totéž platí i pro případnou baráž. Variant je ve hře celá řada," doplnil Kotrč, podle nějž ALK vydala Výboru ČBF doporučení, aby i v příští sezoně ve vrcholné mezinárodní soutěži pod hlavičkou FIBA (Liga mistrů) reprezentoval ligu ERA Basketball Nymburk.

Posledním zápasem, který se v letošním ročníku NBL odehrál, tak s největší pravděpodobností zůstane utkání mezi Děčínem a Pardubicemi. To se už na základě bezpečnostních opatření hrálo před prázdným hledištěm.

O potvrzení ukončení NBL má Výbor ČBF rozhodnout již dnes, nicméně o konečném pořadí, o mistrovi i baráži rozhodne po ukončení aktuálního nouzového stavu, tedy v řádu třiceti či více dnů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.