03. 03. 2023

Dosavadní průběh sezóny kategorie U17.

Jak si vedou naše extraligové týmy ? 1/2

V mládežnické kategorii U17 máme zastoupení v nejvyšší mládežnické soutěži, kterou je extraliga.
Tým pod vedením hlavního trenéra Davida Zacha a jeho asistenta Dominika Ihringa postoupil ze základní skupiny z čtvrtého místa s bilancí 7 výher a 7 porážek. V nadstavbové skupině mají před sebou ještě čtyři zápasy a momentálně jsou na osmé příčce tabulky.

 

Davide, jak jsi spokojený s dosavadním průběhem extraligy U17?

S dosavadním průběhem jsem spokojený. Náš tým splnil primární cíl sezóny, kterým byl postup ze základní skupiny do nadstavbové části A. Zajistili jsme si tak účast v předkole Play-off a zároveň udržení extraligy U17 pro příští sezónu pro ročníky 2007 a 2008, což je v rámci našeho klubu pro dlouhodobou kvalitní práci s mládeží klíčové.

 

Máš v týmu někoho, kdo by mohl nakouknout do profi basketbalu?

V to pevně věřím a s tím také přistupujeme k tréninkovému procesu. V první řadě je vůbec obdivuhodné, že jako jediný extraligový tým nastupujeme v soutěži pouze se svými odchovanci a jsme schopni konkurovat týmům, které jsou doplněné nebo dokonce poskládané z krajů nebo i z celé republiky či zahraničí. Co se týká konkrétních jmen, tak těch máme určitě více. Nicméně z U17 do mužů je to ještě dlouhá cesta a všichni to mají ve svých rukách. Letos zatím do mládežnických reprezentací nakukují David Motyčka v kategorii U18 a František Harazin v U16.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.