11. 02. 2017

Drama se smutným koncem

Naši kluci odehráli v Děčíně velký zápas. Bohužel nakonec odcházeli z palubovky se smutným výrazem ve tváři.

Naši kluci odehráli v Děčíně velký zápas. Bohužel nakonec odcházeli z palubovky se smutným výrazem ve tváři. Tomáš Vyoral trefil domácím šťastné vítězství.

Kdo zápas sledoval, musel být spokojený. Jak Děčín, tak Opava předvedli super basketbal. „Pro nestranného diváka super zápas, bohužel pro nás má nádech smutku,“ poznamenal Radovan Kouřil, muž, jenž svou trojkou poslal oba týmy do prodloužení.

„V první čtvrtině nám tolik nešel doskok, Děčín měl šest útočných, a to je moc,“ řekl trenér Petr Czudek. „V dalším průběhu ani jeden z týmu nešel do většího bodového trháku,“ pokračoval opavský stratég.  V samotném závěru domácí vedli o tři body. Ovšem výhru v kapse neměli. Proti byl Radovan Kouřil a jeho trojka. „Jiné řešení nebylo. Musel jsem střílet za tři,“ řekla rozehrávač Czudkova výběru.

V prodloužení sahali Slezané po vítězství. Radost jim pokazil Vyoral. „Vzal to na sebe, dával mi to přes obličej, možná jsem to měl takticky vyřešit jinak,“ svěřil se Kouřil. „Nakonec nám dal i rozhodující trojku, holt měl na to koule,“ dodal Kouřil.  „Prohráli jsme se vztyčenou hlavou. Nyní se musíme připravit na USK a pohár,“ zakončil Petr Czudek.

BK Armex Děčín - BK Opava 112:109 po druhém prodloužení (19:20, 39:37, 61:61, 86:86, 101:101)

Body: Houška 26, Bažant 23, Pomikálek 21, Vyoral 18, Kroutil 8, Palyza, Ježek a Krakovič 4, Šiška a Landa 2 - Šiřina 20, Gniadek 17, Zbránek a Jurečka 13, Kouřil 12, Kvapil 11, Klečka a Blažek 7, Dragoun 5, Cvek 4. Rozhodčí: Baloun, Lukeš, Kučírek. Chyby: 28:26. TH: 27/36:24/32. Dvojky: 32/52:23/44. Trojky: 7/23:13/31. Doskoky: 42:38. Pět chyb: 41. Šiška - 37. Dragoun, 48. Šiřina.