02. 12. 2020

Drama v Opavě mělo šťastný konec

Basketbalová Kooperativa NBL se po reprezentační pauze znovu rozjela.

Basketbalová Kooperativa NBL se po reprezentační pauze znovu rozjela. Opava hostila pražský USK a v prvním poločase to vypadalo, že jí čeká lehký zápas. Opak byl pravdou. Pražané udělali z utkání pořádné drama. Nicméně nakonec se z vítězství 92:79 radovali domácí.

Opavští basketbalisté zvládli první čtvrtinu excelentně. Úvodní slovo si vzal po přihrávce Šiřiny trojkovým pokusem Zbránek. Za Pražany srovnával stejným bodovým obnosem Mareš. Pak to ale byli domácí, kdo převzal otěže zápasu do svých rukou. Při chuti byl Zbránek, kterému to tam slušně padalo. V první desetiminutovce zaznamenal dvanáct bodů. Jeho tým vedl po prvním hracím období 28:14.

Na začátku druhé čtvrtiny stáhli Vyskoškoláci pět bodů. Jenomže křídla jim přiskřípl Kvapil. Nejdříve důrazně vybojoval balon a došel si pro faul, vzápětí se prezentoval trojkou – 33:19 a když se z perimetru prosadil i Švandrlík, šli Slezané do klidu. Další trojku vystřihl Páleník.

Druhý poločas začali Opavští skvěle. Nepolevili ve své střelecké aktivitě. Po trojce Slavíka už vedli 59:37. Jenomže Sovy jsou známé tím, že nic nebalí. Stačila chvilka a vedení Opavských se smrsklo na třináct bodů – 59:46. Po trojce Mareše to bylo už jen o deset – 59:49 a když se trefil i Samoura, prohrával celek z hlavního města už je o osm bodů. Opavě se úplně přestalo dařit. Rikič zpod koše snižoval na 62:56.

Opava byla ve čtvrtém hracím období očividně rozhozena. Zbránek třeba netrefil vůbec zařízení a na druhé straně snížil Kolář na rozdíl dvou bodů – 66:64. V těžké chvíli si došel Jakub Slavík pro koš s faulem – 70:64. A i další body přinesl Slavík. Necelých šest minut před koncem si vzal slovo Šiřina, který vypustil dalekonosnou trojku. Stejnou mincí odpovídal na druhé straně Štěrba. Za Opavu se z dálky dvakrát nedokázal prosadit Jurečka, a když Slavík proměnil jen jednu šestku, hosté stále žili, podpořil je ještě Samoura košem s faulem. Nicméně závěr si domácí pohlídali a zápas dotáhli do vítězného konce.

BK Opava – USK Praha 92:79 (28:14, 51:34, 66:61)

Body: Zbránek 23, Gniadek 22, Šiřina 15, Slavík 14, Kvapil 8, Jurečka 4, Páleník, Švandrlík po 3 - Štěrba 23, Mareš 16, Bátovský, Rikić po 10, Samoura 9, Kolář, Sehnal, Vyroubal po 3, Macháč 2. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Zatloukal. TH: 35/25:11/7. Trojky: 11:12. Doskoky: 36:32. Fauly: 18:26